| octa2021 a întrebat:

Este adevarat ca in Suedia te poti descurca si cu limba engleza?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

La inceput da, daca le spui ca esti nou pe acolo, dar apoi ei asteapta sa inveti limba lor ceea ce mi se pare si logic doar traiesti acolo, eu cu engleza nu mam descurat nici unde toti vor sa le vorbesti limba, am fost in Spania imi vorbeau in spaniola doar bine ca o stiu, suedeza e o limba frumoasa https://www.youtube.com/watch?v=CZ2xRNTeMb0

2 răspunsuri:
| Safta_Andreea_Cristina_2002 a răspuns:

Limba engleza este limba internaționala deci da

| anonim_4396 a răspuns (pentru Safta_Andreea_Cristina_2002):

Nu e vorba ca e limba internationala. Chestia e ca acolo majoritatea (nu stiu exact cati, dar cred ca aproape de 90 % ) vorbesc engleza bine sau foarte bine.
Vino in Franta cu limba engleza si cei mai multi o sa se uite la tine ca la un extraterestru, oricat ar fi ea de internationala.