| Thecurious a întrebat:

Este adevarat ca, in ultimele clipe ale vietii, creierul "ruleaza" evenimente, cele mai importante, din intreaga ta viata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu am vazut nimic si am fost prin zona aia,dar, am simtit o stare de liniste profunda, nu pot explica, practic nu am simtit frica, teama in nici un moment

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se zice.

| Celcestietot a răspuns:

Posibil.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Conform mai multor surse, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred cã nu,, doar astea "ruleaza" toate vietile si fiecare moment petrecut de orice existã.
Deci o sa fii capabil sa vezi orice moment viitor/trecut/prezent al oricarei persoane, nu doar a ta.

| Dandinelle a răspuns:

Daca e sa vorbim despre ce se intampla in organism. Organismul nostru secreta dmt iar atunci il asimilam - care in felul lui este halucinogenic, psihedelic etc. Fiind haluciongen, psihedelic, atunci vezi in fata ochilor tot ce se poate. Din relatari ale oamenilor bravi/sau nu (nu recomand si nu insinuez ca ar fi bine ca cineva sa ia asa ceva) care au luat acest drog, iese ca vezi absolut totul, de la bizar la frumos, de la urat la frumos.
De aici as zice ca poate nu-ti vezi doar viata ta, ci vezi tot, adica poate si alte vieti.

| Irinelp a răspuns:

Nu stiu ca nu am murit încă.

| Patronu1 a răspuns:

Deși nu îmi place sa vorbesc despre asta, eu am fost mort aproape 4 ore acum ceva vreme. Nu știu ce spun unii, eu personal nu am văzut/simțit nimic, nici o lumina la capătul tunelului, nici un Dumnezeu/Satana, nimic. De asemenea nu am simțit cum curge timpul, pentru mine s-au simțit ca 5 minute, în realitate erau aproape 4 ore de moarte clinica. De când sunt mic și pana în ziua de azi nu am încetat sa cred în Dumnezeu, da poate ar fi fost frumos vreun semn din partea lui acolo ceva.