| Thecurious a întrebat:

Este adevarat ca Marea Britanie are o polpulatie bolnava, din cauza consumului de alimente procesate?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde ai scos tampenia asta?

| RAY a răspuns:

Ingrasarea rezulta doar din consumul de calori,indiferent sub ce forma sunt ele,carbo,proteine,grasimi,azi inaltim alimente care sunt facut sa dea dependenta rapid,se foloseste zaharul care da placere,grasimi, arome, gusturi artificiale, din pacate lacomia celor care produc este nelimitata, vezi si usa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aiurea.

| doctorandus a răspuns:

Nu procesarea alimentelor e problema, ci mult zahar, multe grasimi nesaturate trans, usurinta cu care poti obtine alimente la orice colt de strada, lipsa fibrelor alimentare, etc.

| RAY a răspuns (pentru doctorandus):

Este o problema globala deja, obezitatea creste pe zi ce trece, unde vom ajunge oare? Vezi copii obezi cu boli cronice, acestor state nu le pasa, sanatatea costa mult

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Da, da, ia sa le prescrie guvernul romanilor obligatoriu alimentatie rationala, sa vezi ce scandal monstru iese cu plan de exterminare si conspiratii satanice. Asa si in Marea Britanie: oamenilor nu le place ca guvernul sa se bage-n farfuria lor.

| RAY a răspuns (pentru doctorandus):

Trist

| Thecurious explică (pentru doctorandus):

Britanicul este independent si autonom, in timp ce romanul trebuie sa stie ca are un sef.
Bine ar fi ca ministerul sanatatii sa emita asemenea recomandari ca cel britanic.

| oglindasultanului a răspuns:

Interesant.

| FreddieM a răspuns:

Da e adevarat.Sunt toti bolnavi acolo, mor pe capete, sunt munti de cadavre pe strazi.