| Adi88 a întrebat:

Este adevarat ca nr de îmatriculare wst, wdp, wss etc in cele mai,, smechere,,. De ce is asa de speciale?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa umbla vorba in targ, in general masinile de la spp au numere de genul

| Adi88 explică (pentru suntserios):

Aha, am înțeles. Cred ca, cocalarii au astfel de numere

| wpetterssone a răspuns:

În România, numerele de înmatriculare ** *** W** sunt ale ministerelor române. Când am fost în București, am văzut mașini cu numere de tipul B100W** chiar lângă ministere. Cred că este o regulă, însă nu am găsit informații referitoare la această regulă.

| Adi88 explică (pentru wpetterssone):

Pai nr cu W am vzt si pe dacia asa ca... cred ca anumite combinatii cu W, nu toate care încep cu W.

| wpetterssone a răspuns (pentru Adi88):

Acele mașni erau Dacia Duster, de culoare neagră sau de culoare închisă.

| Adi88 explică (pentru wpetterssone):

Aha ok