| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că scrisul de mână stimuleaza creativitatea si imaginatia?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde,imaginatia de fapt se creaza cand citesti ceva sau cand compui ceva, de exemplu citesti de un vechi castel parasit in anul 1700 in vestul germaniei, care era langa un port mare, situat la o inaltime mare, in el era o frumoasa tanara care in fiecare zi iti astepta printul, din pacate sa aruncat de pe o stanca si sa sinucis

imagineazati ce i am scris acum

| doctorandus a răspuns:

Nu cred ca exista cercetari serioase pe tema asta, deci: nu stie nimeni daca e adevarat sau nu.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu stiu, nu prea cred sa fiu sincer imaginatia este ceva prea complex ca sa poata fi influentata de simplul scris de mana. Dar daca ma insel si este asa, vad multe persoane in jurul meu care ar trebui restrictionate de la tastatura si sa primeasca in schimb un pix. :-)