| Deeany a întrebat:

Este adevarat ca un barbat poate sa iubeasca mai mult femeia de langa el decat copii lui? si app. femeia nu era sotia cu care facuse copii ( nu e casatorit cu ea) Dau Funda+ Vot!

Răspuns Câştigător
| LittleZu a răspuns:

Depinde de personalitatea bărbatului.Sunt bărbaţi care după divorţul sau despărţirea de mama copiilor lui, vor doar o femeie care să aibă grijă de copii lui, fără să se implice pe plan sentimental.Şi sunt bărbaţi care întradevăr pot iubi persoana de lângă ei mai mult decât pe copii lui.Sau bărbaţi care. iubesc o femeie, dar pe primul plan tot copii rămân.Totuşi vă zic eu că dacă ar fi pus vreodată într-o situaţie urâtă, adică să aibă de ales între femeie şi copil, cu siguranţă copilul l-ar alege. Femeia poate fi parşivă, te poate înşela, iar după o perioadă ea poate dispărea cu uşurinţă din viaţa lui. Însă pe copil îl poţi îndruma, îl poţi educa şi poţi evita eventualele dezamăgiri.happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe o parte un barbat isi iubeste mai mult femeia chiar daca nu e mama copiilor si copii sunt pe planul 2.

| katy a răspuns:

Iubirea fata de partenerul de viata nu se compara cu iubirea pentru copii, se simte cu totul diferit.eu nu am copii nu sunt nici maritata insa stiu asta de la mama, vb absolut orice cu ea deci o zic din sursa sigura