| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Este adevarat daca iti auzi vocea te striga moartea?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foarte adevărat. Și în fiecare zi din cele ce urmează îți comemorezi data morții, doar atât că nu știi când va fi. Și cu cât mai multe prostioare ca aceasta la care pui botul, și te preocupi de ele, faci ca această dată să se apropie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si... cum o auzi?

| Mayhem666 a răspuns:

Mai ales atunci cand ti-o auzi intr-o inregistrare.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu! Înseamnă că auzi ceva numit ECOU sau o voce foarte asemănătoare cu a ta care ți se pare a fi a ta.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Ei bine, bătrânii din orașul meu - unii, nu toți - când „aud" că „îi strigă moartea" își fac cruce de trei ori cu limba, apoi noaptea, înainte să se culce, mai fac de trei ori cruce în dreptul pernei.
Părerea mea este că asta e o prostie. Nu există nimic ca „te strigă moartea". Orice lucru își are propriile explicații. Însă nimic legat de fantastic nu se amestecă cu realitatea. Dacă, probabil, auzi că te strigă moartea, fie ți s-a părut, fie suferi de boli mentale.

Răspuns utilizator avertizat