| Dragosdoar a întrebat:

Este asta o coincidenta pura?

https://www.youtube.com/watch?v=3i0xz0X2V9s

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Am raspuns si dincolo dar pun si aici ca sa vada si ceilalti la o adica:

Interesant ce am vazut, insa dupa analiza faptelor nu prea ar da ca e asa, ei pot zice orice, noi trebuie sa gandim cu mintea noastra. Mai plauzibil ar fi fost ca SUA sa faca asta, avea puternice motive.
Dar au si zis ca, China trebuie distrusa, pai Europa trebuie distrusa, China distrusa, ca ii concureaza pe ei, asta e stilul lor de lucru, de 300 ani marii masoni anglosaxoni asa procedeaza, sunt cunoscute metodele astea.

Plus ca nu te-ai intrebat niciodata de ce in SUA nu apare corona draci, gripa porcina, aviara si alte bazaconii?! Cum dracu doar in alte parti apare, si mai ales acolo unde au ei interese sa fie nasolie.

Adevarul sau a fi cat mai aproape de adevar, nu scoti din ce vezi pe Youtube, carti, din ce se zice la TV, ziare, ce zice celalalt de langa tine care si ala habar n-are de ce e real, si care si el s-a luat tot dupa surse manipulatoare.
Scoti din analiza personala, analiza istoriei, conjuncturii politice, sociale, economice, analiza faptelor, stilului de procedare a partilor, ideologiile partidelor de la putere, ca ideologia unui partid era la fel si acum 100 ani si acum, nu conteaza ca s-au schimbat generatiile si persoanele, pentru ca la un partid adica la o anumita ideologie adera cei ce se regasesc in acea ideologie, care gandesc asa. Si asa ajungi unde trebuie. Pentru ca altfel orice sursa poate fi fake, de ambele parti, nu doar din partea SUA, ci si din partea cealeilalte parti adverse.

Normal ca nu este 100 % sigur ca SUA a pus virusul, dar asta este varianta cea mai aproape de adevar.

| Simpatic a răspuns:

Imaginatie sau nu autorul a nimerit-o, coronavirusl din Wuhan este creat in laborator asa cum am banuit de la prima lui aparitie.
Si nu este un virus oarecare este de fapt o arma biologica, nu degeaba am zis de Resident Evil cand am comentat prima data pe acest subiect dar pe alt topic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da. Oamenii au imaginație, imaginația pornește de la realitate și își are și ea limitele. Din sute de mii de cărți publicate anual, cu fel de fel de scenarii, într-una din ele trebuie să fie o poveste similară cu ceva din viitor laughing.

DEUS
Acum 17 ore
Nah it's just a coincidence the author was just a well research guy, Wuhan virology lab was founded in 1956 and the author may be referencing the BLACK DEATH because it has the same way as COVID-19 can transfer to person to person. Black death origin was also China and most of the virus strain are targeting human respiratory system. Also he said that the virus he predicted have 100% kill rate which is false. The author also said it eats brain tissue and human infected excrete toxins which is false. lol

| gemeni6226 a răspuns:

Nu este singurul scriitor care a reusit sa prevada in scrierile sale viitorul:https://uzp.org.ro/......-viitorul/

| Dorotheea21 a răspuns:

Probabilitati. :P
Populatia creste, si asa creste si probabilitatea ca ceva scris de cineva acum, sa se intample peste ani.
Un tip a scris o carte despre un vapor numit 'Titan' care in prima calatorie, in luna aprilie, se loveste de un aisberg din Atlantic si se duce la fund.
Titanicul a facut la fel, tot in aprilie, tot cu un aisberg din Atlantic.
Internetul este plin de coincidente cu mult mai tulburatoare.
https://www.youtube.com/watch?v=NcZ7tzoOVZQ

| Swae a răspuns:

O porcarie