| PsyhoChild a întrebat:

Este cineva aici care a implinit recent 18 ani si si-a completat cererea pentru alocatie?
Am nevoie de ajutor, sunt 2 spatii pe care nu stiu sa le completez, voi atasa o poza mai jos.
La numarul de card este vorba de numarul de pe fata cardului sau nr IBAN?
https://imgur.com/a/1ILW3mO

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

La act e CI ( sunt de mai multe tipuri uneori de asta se pune așa) și acolo IBAN (Numar cont ca sa știe unde sa îți transfere -asta e valabil im general dacă vrea cineva trebuie sa îți transfere bani are nevoie de IBAN).

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

La "act identitate" e clar. In cazul tau, CI, scris cu aliniere la dreapta.
Iar la "nr. CONT card", ceea ce tu stii IBAN, dar IBAN-ul atasat contului de card.