| costinvlad490 a întrebat:

Este greu sa faci muzica? Cum sa fac o piesa ca al lui Abi Talent? Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic greu, în ziua de azi toate focile în călduri au acces la microfon.
Ia o foaie și un pix, scrie niște versuri ( eventual te poți inspira de la cântăreții care îți plac ), pune un negativ și cântă. Pentru videoclip poți pune pe cineva să te filmeze și aia e.

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este greu, dar aceea nu este muzică.

| johnnny123 a răspuns:

O piesă ca a lui Abi Talent, foarte ușor.

Pentru instrumental arunci o găleată de tablă pe scări și pentru voce înregistrezi o pisică în călduri.

| Bizon95 a răspuns:

Muzica se face cu talent
NUMAI cu talent tongue

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai bine ai face ceva util pentru societate, anume seppuku intr-o gura de canal.

| TheGentleman a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu știe ce-i seppuku rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| NYØ2002 a răspuns:

Sunt multe.Iti trebuie camera,microfon, sa stii sa editezi pe un laptop.E greu de editat. Tinolex editeaza clipul la astea; Abi, Jetski, Young G(Tussin, Aerozen etc
Beat iti gasesti pe net numai ca la ala trebuie sa ii pui mix master.Nu 3 asa usor.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanM275 a răspuns:

În primul rand ai nevoie, de negativ (muzica de pe fundalul piesei) și de versuri.