| 3ntzz a întrebat:

Este oare diferenta intr-e viata si moarte?
rasp obligatoriu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu afli cum este moartea, acest raspuns ramane necunoscut.

3 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Eu zic ca da, cand esti viu esti viu, poti sa faci ce vrei, ai corpul tau, mergi unde te duce capu', te distrezi, gresesti, suferi, simti. Daca esti mort esti doar un corp in putrefactie aflat la cativa metri sub pamant alaturi de alte corpuri asemanatoare.Sau mai putem lua in calcul varianta cu rai/iad dar chiar si atunci cred ca viata e altfel. In rai totul e bine, perfect etc., dar viata daca ar fi perfecta pentru mine ar deveni plictisitoare...

| luana1 a răspuns:

Tu ce crezi? Este vreo diferenta intre azi si maine? Diferente sunt, dar una si aceeasi persoana le traieste pe amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine obligi sa raspunde?