| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil să iubești doi bărbați în același timp?

28 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil!
cu siguranta o iubire este mincinoasa sau din interes, dar nu poti iubii sincer doi barbati (sau doua femei) in acelasi timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu?
sentimentele nu sunt exclusive

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Troll. Uneori zicea pe contul sters ca are varsta de 16 ani, alteori ca are 40 ani de experienta sexuala.

Uneori era credincios fanatic, alte ori atee.

| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Troll bun happy nu l am mirosit.

| Effy35 a răspuns (pentru suntserios):

Nu există troll aici, dar cu siguranță există o persoană care confundă un utilizator cu un alt utilizator.

| sierra1 a răspuns:

Tu fiind cea in cauză? Spune-ne tu atunci, e posibil in egală măsură? Sau la fiecare iubești altceva?

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Parca Sppin-ul precedent era de sex barbatesc...

Dap, era fundamentalist religios si punea intrebari pe care si le pun tinerii barbati. Contul precedent a fost sters, asa ca e greu de gasit ce a intrebat el.

De exemplu, femeile nu intreaba ce beneficii personale vor avea prin abtinerea de la emitere de samanta. Ele nu au problema asta.

Iar de la fundamentalist religios la trans si iar la fundamentalist religios in sase luni nu e credibil.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Mesajele lui Sppin s-au pastrat sub indicativul anonim_4396.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Dovada:

în 14 August 2019 | Anonim a răspuns (pentru Blueberry8):
Esti amabila sa-mi explici si mie nu de alta dar ca sa nu mor prost, prin ce minune sau miracol poate DETERMINA un anumit ''cineva'' (savant, profesor, medic, clarvazator, Mama Omida laughing etc. ) daca a fost sau NU a fost introdus un penis REAL/AUTENTIC intr-un vagin?

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

în 3 August 2021 | JOHNtheADVISOR a răspuns:
Anonim_4396
acum 21 ore | Anonim întreabă:
Salut TPU, am 16 ani si ma confrunt de cateva saptamani cu o problema. Iubita mea are tot 16 si de 3 saptamani imi tot spune ca nu este satisfacuta si nu sunt capabil, dar am doar 16 nu sunt capabil sa o satisfac in niciun fel si nici nu vreau. Ideea este ca intr-o zi a venit pe la mine si efectiv nu exagerez mi-a spus ca vrea sa ii bag degetele in organul genital si logic ca am refuzat-o si de atunci parca se comporta mai rece cu mine, ce ar trebui sa fac sau ce credeti ca are de se comporta asa? Dau funda

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar in mesajul asta nu e nici credincios, nici barbat (in timp ce in mesajele sale referitoare la arheologie dadea din taste cu lipsa de greseli a Bibliei.):

în 25 Noiembrie 2011 | Anonim explică:
Asta imi place mie la crestini. Vorbiti ca niste animale, iar apoi o dati cu Dumnezeu. Eu sunt atee si nu vorbesc in halul asta cu nimeni, mai ales cu persoana care mi-a dat viata. Si faptul ca ai zis-o la nervi nu e o scuza. Oricum, daca nu te-a dat maica-ta afara din casa pentru asta, asa cum ar fi normal, cred ca te iarta happy

| Effy35 a răspuns (pentru sierra1):

Nu, nu sunt eu cea în cauza (sunt barbat).
Este vorba despre o femeie logodită care s-a îndrăgostit de mine și care susține, din câte am înțeles, că își iubește atât soțul, cât și pe mine.

Nu știu dacă se poate să iubești doi oameni în mod egal, de aceea am întrebat.

| Effy35 a răspuns (pentru doctorandus):

Sunt de sex barbatesc.

Și da, sunt vechiul Sppin, cel care și-a șters contul în 2022, care era mai activ la secțiunea religie și cel cu care ai avut ultima dată o dezbatere religio-științifică despre „Cucerirea Ierihonului".

După cum am spus, sunt bărbat și întrebarea a fost pusă cu scopul de a afla dacă persoana în cauză spune sau nu adevărul.

Despre ce fundamentalism religios vorbesti?
În toți anii mei, nu am făcut altceva decât să aflu adevărul și să-l expun, așa cum o face toată lumea.
Am părăsit cu multă vreme sfera doctrinară, unde puteam chiar să fiu un radical fanatic, intolerant etc.

| Effy35 a răspuns (pentru doctorandus):

Complet fals!
Vechiul utilizator Sppin nu se identifică cu utilizatorul anonim 4396.
Sunt foarte curios cum ai ajuns la concluzia asta.

| Effy35 a răspuns (pentru doctorandus):

Serios? În 2019, Sppin (sub acest pseudonim am devenit ulterior cunoscut pe TPU la categoria religie), nu era activ pe platforma TPU, la vremea aceea era rănit în dragoste și bolnav la pat.

| Effy35 a răspuns (pentru doctorandus):

Daca in 2011 Sppin isi facea aparitia pe TPU, e clar, ai confundat persoana.

| tunoi88 a răspuns (pentru doctorandus):

Scrie mi in privat ca iti spun eu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu știu, mie îmi plac femeile.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, se cheama s3x in grup.

| dullcat a răspuns:

Nu.Daca apare al doilea in ecuatie, pentru primul in mod clar nu simti iubire.Pentru al doilea nici atat.

| Hammurabi a răspuns:

Ești gay?
Sau întrebi pentru o prietenă?
laughing

| Effy35 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu sunt gay.
Si da, intreb pentru o prietena.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,aceea nu mai este iubire ci atractie, atractie poti simti pentru doi eventual si mai multi dar iubire adevarata din suflet si din inima doar pentru unul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate întâmpla sa iubești doi bărbați în același timp, pentru ca probabil comunici diferit, sentimentele sunt diferite.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să nu? Există cazuri de poligamie/poliamorie. Mi-e greu să cred că nu sunt și sentimente la mijloc.

| Jus7t a răspuns:

*raspuns sters*

| AdioTPU a răspuns:

E posibil cred eu să simți atracție și simpatie pentru ambii dar nu la fel și nu în aceași măsură.

| 199onur7 a răspuns:

Ce dracu mai este si asta frate laughing))