| mariuschakra12 a întrebat:

Ești ceea ce mănânci? Dacă mănânci sănătos poți fi optimist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Dacă mănânci mămăliguță ce devii? : )

Lăsând gluma la o parte, adevărul este că DA, ești exact ceea ce mănânci, studiile arată că alimentația are un rol extrem de important în prevenirea și ameliorarea bolilor de natură fizică și psihică
https://www.medlife.ro/......ntale.html

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti fi optimist si cand mananci prostii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, după cum bine vezi.

| neînțelesro a răspuns:

ADEVRAUL ESTE CA DA! In practica esti ceea ce mănânci dar in fizic depinde foarte mult si de corpul, organismul metabolismul omului si atributiile pe care le mai are de zi cu zi. Faza cu optimistul vine de la sineeeee. Eu am mâncat sănătos și ma simteam foarte bine împăcată că mâncăm sănătos și mamactul sănătos nu presupunem fara dulciuri si dulciuri însă odată la 5 zile mâncăm eu, sau cand mi se facea o pofta mare. Deci fiecare se simte bine în pielea lui si mâncat un sănătos ar trebui preluat pentru sanatate si pentru un mediu de viata sănătos plus sport și hidratat care duc la a te simti optimist si ai sa vezi ca si bine in pielea ta. Sper ca te am ajutat? De asemenea poti intra si tu pe contul meu sa răspunzi daca stii la întrebarea adresată de mine recent.