| RAY a întrebat:

Esti o persoana frumoasa placuta la fizic dar urata la suflet vs esti o persoana urata dar cu un suflet frumos, sincer ce ai alege?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Prima, mai bine al dracu decat bun cu toata lumea, esti ok cu cine merita.

| Mosotti a răspuns:

As alege o persoana frumoasa si urata la suflet macar pentru distractie si atat, nu as alege sa raman cu ea, in nici un caz.
Dar decat una urata dar cu suflet frumos, mai bine si fara distractie si fara sa raman cu ea, aia e.
Sa o am ca amica da, sigur ca nu ma deranjeaza asta cu sufletul frumos.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca prima, pentru ca oamenii se mai si schimba.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Celcestietot):

Stii tu ce sa alegi acolo, sa iesi bine la ambele capitole laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bună observația cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima variantahappy dacă as fi cum spune prima varianta, as putea sa-mi schimb comportamentul, modul de gândire, sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 2-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt urat la fizic,iar la suflet sunt bun cu cine merita! Cu cine nu,sunt indiferent! Am fost a doua varianta pana acum ceva timp,cand am realizat ca nu merita sa ai un suflet bun cu toti oamenii,de fapt cu majoritatea nu merita! Acuma daca ar fi sa aleg, cred ca as alege-o pe prima, oricum calitatea pe care o apreciez cel mai mult la mine nu e nici aspectul fizic, nici sufletul, ci inteligenta!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect,iadul sunt ceilanti, le ajuti iti bat joc de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua variantă.
Totuși, în Biblie scrie că ceea ce face farmecul unui om este bunătatea lui...asta am experimentat și în realitate, ajungând să le privesc ca fiind frumoase pe acele persoane care la început îmi păreau mai puțin frumoase, dar cu suflet bun.

| NoNameNohate2 a răspuns:

A doua variantă