| AnoAnonima0 a întrebat:

Esti rasist/a? Argumentati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu sunt rasist, dar reactionez si eu cand e cazul cand minoritatile sau alte etnii imi critica 'rasa'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

De ce te-ar afecta?!

| AnoAnonima0 explică (pentru Drimmero):

Ai dreptate.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt unii care stiu sa bage raca si sa te intarate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Din pacate mai exista si astfel de oameni.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai e sa-ti vezi de treaba ta, sa stai in banca ta, sa reactionezi doar cand esti provocat,, e ceva normal sa te aperi, o reactie mai mult decat normala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu tot timpul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce te referi mai exact?

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Numesc asta repulsie fata de țigani; față de țiganii hoți și cocalari cu puradei șmecheri

| Speed99 a răspuns:

Deci practic ma intrebi daca-s un gunoi de om, trebuia sa spui direct.

Nu, nu sunt.

| Kaℓi a răspuns:

Da.
N-am nicio treaba cu tiganii, fino-ugrii, afro-americanii, aborigenii, amerindienii (nici nu cunosc prea multi din majoritatea raselor amintite big grin), in schimb ma sperie rasa galbena.

| Staind a răspuns:

Da.
Reactie naturala la minoritatiile care vor sa se impuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pentru ca nu m/am crezut niciodata superior datorita culorii pielii mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Nimeni nu se naște rasist.
Înainte de culoare, rasă, religie, etnie sunt oameni. Fiecare om merită respect.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Absolut corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu sunt rasist și consider că rasismul se naște din prostie.
Nu contează culoarea pielii sau naționalitatea, la fel cum nici religia în care s-a născut acea persoană nu contează pentru că toți suntem făcuți la fel, toți am ieșit dintr-un vagin, dintr-o femeie.
Important este să știi să te comporți în societate, să dai dovadă de bun simț, să arăți că ai valoare și să ții cont de prinipiile morale, să-ți pese de cei din jurul tău, să nu fii egoist și indiferent adică să fii OM cum se spune happy

| Teffan a răspuns:

Nu.
Argumenttonguelaneta reprezinta un **** de purice in univers.Rasismul este ilogic si monstruos.

| Kiwibibilă a răspuns:

Neh. Viata mi se pare prea neimportanta ca sa urasc pe cineva.

| Habbsha a răspuns:

Nope, nu judec oamenii pentru ceva ce nu ține de ei.

| WithinShadows00 a răspuns:

Nu am de ce. Lumea e rea / buna/ proasta indiferent de rasa.

| Lukasz a răspuns:

Sunt cand e cazul.