| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Eu aș vrea să mă schimb. Nu, nu de haine! Aș vrea să încerc să fiu o altă persoană. Cum ar trebui să încep?

Răspuns Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,faptul ca iti doresti sa te schimbi arata ca ai o dorinta de a incepe ceva nou,de a lasa o parte din tine in trecut si de a forma alta.Cel mai important e sa stii ce anume vrei sa schimbi la tine, personalitatea, valorile spirituale, caracterul, aspectul fizic sau poate alte lucruri.Trebuie sa ai neaparat si un motiv pentru a te schimba si o dorinta puternica. Oamenii nu se schimba daca ei nu isi doresc acest lucru cu adevarat, si nu trebuie sa o faca in nici-un caz de dragul altora, pentru ca se mint singuri pe ei.La inceput e destul de greu sa faci acest lucru, pentru ca vechea ta personalitate isi va face mereu simtitia prezenta, dar cu timpul reusesti sa faci acest lucru.Trebuie sa iti stabilesti niste obiective,ce anume vrei sa schimbi,cum,de ce,in cat timp, in ce masura, si incetul cu incetul sa incepi a le pune in practicica, nu toate deodata, ci unul cate unul.Schimbarea e ceva care necesita timp si rabdare, insa odata ce omul are o dorinta arzatoare si o motivatie, nimic nu e imposibil.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Printro operatie de schimbare a sexului. Nimic mai simplu. Succes!

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce sa fi alta persosana? Fi tu insati, ca oricum nu merge. E felul tau de a fi si asa ramai. Trebuie sa te accepti si sa te placi asa, cui nu ii convine de tine adios, sa fie sanatos. De ce vrei sa fi alta persoana? Ce argumente ai?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Usor de zis, greu de facut. Baby steps. Incearca sa iti schimbi cate un obicei minor si sa te tii de treaba respectiva. Nu totul odata. BABY STEPS!

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ideea este sa se accepte si placa asa cum este, aici are o problema, de ce nu vrea asa! Ca eu asa sunt, desi am multe iesite din comun, ma plac cum sunt.

| Celcestietot a răspuns:

Prin a citi Bibliawinking!

| Bizon95 a răspuns:

Cele 3 minciuni ale studentului:
3. iti dau cursurile inapoi
2. dezbracate ca nu iti fac nimic big grin

1. DE MAINE MA APUC DE INVATAT

deci, apuca-te de ceva folositor si nu te lasa!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu trebuie sa iti propui sa te schimbi, caci schimbarea vine de la sine.
Oamenii se schimba continuu. Ai numai rabdare.

| StrongHeart a răspuns:

Ai putea renunta la TPU pentru inceput. Apoi la Facebook, twitter, Instagram, myspace sau ce dracu platforme mai exista. Apoi mananca salata verde cu pui, alearga macar 5km pe zi, munceste, citeste acorda atentie oamenilor din jur si spune o rugaciune pe saptamana.Ar trebui sa fii ok

| Irinel15123532 a răspuns:

Ma bucur sa aud ca doresti o schimbare in bine. Iti recomand un video draga prietene, l-am ascultat de nenumarate ori, este foarte util. Se numeste ''innoirea mintii''

https://www.youtube.com/watch?v=Mq4x8VAfCJg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realitatea ta e conturata de gandurile tale. Schimbandu-ti gandirea iti poti schimba realitatea. Daca vrei sa depui "efortul" de a citi putin, ca te va ajuta sa-ti indeplinesti scopul asta, macar putin de pe net, daca nu cartile, cauta-l pe Marcus Aurelius si vezi ce a avut el de spus despre asta.
In orice caz, cred ca ar trebui sa aduci persoana ta la nivelul maxim, nicidecum sa fii alta persoana, pentru ca in cazul asta nu ai trai niciodata viata ta.

| Dandinelle a răspuns:

Daca nu-ti place cum esti momentan, cum au scris si altii mai bine iti schimbi atitudinea fata de tine. Nu ai cum sa te schimbi in altcvineva, dar iti Poti schimbat perceptia asupra lucrurilor. In alta ordine de idei ti-as recomanda sa citesti niste filozofie.

| AlexSalling a răspuns:

Schimba locatia unde te afli acum, mediul, persoanele. Vei fi alta persoana, garantat.