| airlove a întrebat:

Eu citeodata merg prin oras prin locuri prin care nu am mai fost niciodata si stiu ce va fi dupa cotitura drumului sau ce magazine se afla dupa colt... Ce e asta? E deja-vu? Ce inseamna asta ca stiu ce se afla acolo unde inca nu am fost?

3 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Da, se numeste deja-vu. si mie mi-se intampla chiar ft des, sau mi-se intampla sa fac anumite lucruri ce nu l-am mai facut niciodata dar sa am sentimentul ca stiu sa le fac, ca am mai facut asta. mi-aduc aminte acum cca 6 ani eram in Calarasi la bunica mea, si a facut ea niste taitei de casa si m-a trimis sa duc masina de tocat (speciala) la o prietena de a ei la blocul de peste drum, mi-a explicat ea cum si unde sa ajung, etaj, ap...etc. ajunsa acolo in fata usi am "recunoscut "usa si am simtit ca am mai fost acolo. si alte chesti ciudate dar jur ca sunt adevarate: daca trec pe langa o casa (la curte ex) simt ca are televizorul aprins si simt ca se afla persoane in acea camera unde e tv...si asta fara sa aud vreo voce, fara sa aud tv, fara sa vada umbra cuiva inauntru si fara sa vad lumina de la tv. straight facedaca ma apropii de o camera simt ca este cineva inauntru chiar daca nu se aude nici un sunet...de asemenea simt daca se apropie cineva de incaperea in care sunt dinainte sa aud pasii. sincer nu mint si nu este nici o gluma. nu imi expilc nici eu toate acestea, dar cert este ca e adevarat si mi-se intampla.

| orkide a răspuns:

Hei, da' de legea atractiei universale ati auzit?
Mi se intampla atat de des, aproape tot timpul! Daca ma gandesc multa vreme la cineva, dupa o zi, maxim doua, ma intalnesc cu acea persoana. Si nu e vorba de profa de la facultate sau colegii/prietenii cu care ma vad aproape zilnic.
Ma refer la oameni pe care de obicei ii vad foarte rar. Mi s-a intampla sa ma gandesc cateva zile la rudele plecate prin strainatati, pentru ca saptamana care a venit sa aflu ca au venit in tara si urmeaza sa vina in vizita. Uneori ma bucur (hei, am puteri magice!), alteori ma gandesc ca-i doar o coincindenta, insa mi se intampla ft des! big grin
Voi nu patiti asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orkide, gindeste-te intens la mine, sint curios daca merge devil