| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca suferinta nu exista de fapt,cand ne lovim la deget cu ciocanu este adevarat ca zicem Au si ne doare dar ganditi-va, atunci cand ne lovim la deget cu ciocanu cand suntem beti ne mai doare asa tare sau abia ca ne mai pasa de durere? De ce? Pentru ca atunci cand suntem treji jucam rolul oamenilor constienti de o moarte grea,privim lumea prin constiinta mortii si stim cu siguranta ca vom murii intr-o zi si cand ne lovim imediat ne gandim la moarte cea grea, si acolo e suferinta, Cand suntem beti nu suntem constienti de moarte, privim moartea ca pe ceva simplu si usor si cand ne lovim la deget cand suntem beti ne doare foarte putin si abia ca ne mai pasa.Cu cat te gandesti la moarte ca la ceva greu cu atat suferinta e mai mare, cu cat de gandesti la moarte ca la ceva usor cu atat suferinta scade, nu? Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pe mine mă doare la fel când mă lovesc la deget.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Noroc,, diavole!
Sa nu te doara sufletul prin mai

| Deaad a răspuns:

Sa stii ca bautura poate sa iti aduca o stare de fericire generala dar si o stare deplorabila de suferinta.
Mi le-a adus pe amandoua si beat fiind odata, mi-am rupt incheietura mainii cand am dat cu pumnul de podea de nervi.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Off iti ador expresivitatea. happy Imi place cum te exprimi la nebunie :*