| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca sufletul nu are personalitate,el e nevinovat,pur,curat,etern,rabdator,doar trupul asta are personalitate,el e egoist,fricos,grabnic, e practic nemultumit de faptul ca e muritor.Atunci cand erati reci si v-ati batut joc de cineva,nu ati simtit ca sunteti asa ca un trup fara suflet,oare sufletul fuge din trup uneori? Cand iubesti,sufletul e oare aici aproape de trup? Vreau sa zic,oare sufletul asta e in trup asa cum considera multi oameni, sau el e in afara trupului pe undeva? Voi credeti in suflet?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele

| T0T a răspuns:

Eu sincer nu cred nimic însă interesant mod de a pune problema, caracteristic ție totuși, dar interesant.