| kuckie a întrebat:

Eu fiind de religie ortodoxa, si as dori sa ma mut la o biserica penticostala, as putea mai tarziu sa ma botez in acea religie? Chiar daca am fost botezata la nastere in religia ortodoxa?

6 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Da poti! Trebuie sa mergi la biserica lor, sa inveti biblia sa urmezi regulile lor si apoi te poti boteza si tu, ca la ei botezul se face doar dupa 16 ani, si nu conteaza ca ai mai fost botezata cand ai fost mica.

| BroascaCuElice a răspuns:

De ce sa te muti la pocaiti?

ortodoxia este o religie. penticostalii sunt o secta.

deci nu are rost sa te muti de la ortodoxi

| RoșcaLucian a răspuns:

Îmi cer iertare.
As putea ști motivul mutării tale?

Mi e teama ca nu e o alegere potrivita, de vreme ce darul limbilor a încetat,?

| RoșcaLucian a răspuns:

Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva! O zi minunata

| RoșcaLucian a răspuns:

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca am suparat cu ceva!

| pgoff8500 a răspuns:

Dacă te muți la pocăiți, faci cea mai mare greșeală pe care un om o poate comite!