| MaryMaria333 a întrebat:

Eu initial aveam sprancenele negre negre. Nu imi placea deloc cum imi stateau, aratam ori ca un vampir, ori ca o tiganca cu ele. Si mi le-am mai deschis un picut. Is maronii. Si ai mei tot sar pe mine sa mi le fac pentru ei asa.
Numa isi bat joc de mine si de aia care se nasc asa. Da daca eram si eu originala asa, ce, imi spuneau sa mi le fac asa? Daca nu ma simt bine asa care-i problema? In primul rand eu le port, nu ei. Deja or inceput sa ma calce pe nervi cu asta. Stai ca taica-miu(si ala tot de rasa neagra ii) ma mai si face proasta si ma injura.
Numa asta aud din gura lor, chiar daca is o fata super de treaba! Am 18 ani, ce naiba, nu is papusa lor! I-am spus la maica-mea ca urasc sprancenele negre, vezi Doamne s-a dus de o dat raportu la barbasu si o iesit scandal, ca el tot pe mine sare sa isi apere printesa. Lui nu ii pasa cine greseste, tot pe mine sare!
Frate, daca eu ma simt bine asa, care ii treaba lor? TPU, tremur de nervi! Vreau sfaturi. Ce puii mei as putea sa le mai zic? Fata lor raman oricum.

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Job+chirie=problema rezolvata
Sunt părinți tai, nu dușmani
Ca nu sunt de-acord cu tine, nu e o tragedie
Încearcă sa vorbești calma cu eii, și explica-le ca tu te simți bine cu sprâncene negre, calmă fără sa faci spume la gura, dacă tu ești calma și se vor potoli și eii

| MaryMaria333 explică (pentru SilentRain):

Da le'am spus, numa pentru ca lor le plac alea negre, numai asa le vor! Ei nu inteleg pentru ca au o fixatie bolnava sa fiu asa cum le place lor. Si stai ca mai am 1 an de scoala, dupa aia job si chirie!

| Reghqen a răspuns:

Sunt părinții tăi nu ar trebui să decidă ei cum să arăți, având în vedere ca ai 18 ani și ești majoră, tu trebuie să te accepți așa cum ești, așa cum te-ai născut și nimeni nu ar trebui să îți spună ce să faci cu viața ta și cum să o trăiești, cum să arăți.
Ăștia nu-s părinți. iartă-mă ca îți spun, în loc să îți transmită afectiune, dragoste și să fie acolo lângă tine în momentele grele ei fac totul opus. în locul tău mi-aș găsii un loc de muncă și odată ce te-ai stabilizat și ai strans ceva bani acolo mi-aș face valiza și aș pleca.
Încearcă să vorbești cu ei ultima oară, să ii spui tot ceea ce ți-am scris eu în afară de faptul ca o să pleci, aia să le spui la ultimul moment, ai 18 ani poți face ce vrei.
Dacă vezi ca, chiar dacă ai încercat să vorbești cu ei și tot nu se schimbă situația rezista ceva timp și apoi odată ce ai strans niște bani poți pleca.
Nu-s părinți cei care își jignesc și injură copii lor, eu în locul tău le-aș spune mai bine nu ma nășteai.

| MaryMaria333 explică (pentru Reghqen):

Asa e. Le'am spus de multe ori ca o sa plec dar nu le pasa. Bunicamea ma incurajeaza cu varianta sa mai astept 1 an( ca acum vin clasa a 12a), plec la faculta si pa. Fac tot posibilul sa le mai rezist...dar la chestiile personale nu pot sa ma retin de la ele.

| Reghqen a răspuns (pentru MaryMaria333):

Păi vezi, mai rezistă puțin și o să poți pleca, dacă nu le pasa mai bine, asta demonstrează ce fel de părinți ai. eu dacă le-aș spune așa la ai mei m-ar bătea ca vor să rămân laughing