| anonim_4396 a întrebat:

Eu n-am inteles niciodata boala asta cu pisicile.
Mai ales daca ai bebe.
Vad tot felul de video-uri cu parinti care-si lasa pisica sa puna labele pe moaca copilului, cica sa il opreasca din plans.
Cat de prost sa fii sa faci asa ceva?

Sa ai increderea asta oarba in matele alea dusmance si geloase. Toate sunt asa, e gena lor.

Mie o din asta era sa-mi scoata ochii cand aveam cativa anisori, se repezise la ochii mei, dar am avut noroc ca nu m-a nimerit. Era geloasa ca stapana-sa imi dadea mie atentie si ei nu.

Voi asa ati face daca ati avea copii? Daca s-ar intampla sa va raneasca copilul sau chiar pe voi, out of nowhere, pai asta nu ar fi motiv sa-i dati un sut afara din casa?

Ati putea sa o iertati?

Răspuns Câştigător
| Mihai7521 a răspuns:

Si eu am o pisica, am gasit-o pe strada cand veneam spre casa dupa ce iesisem cu prietenii, acum 2 ani.
Era iarna, zapada pana la brau si un ger de crapau pietrele, era vreo 2 dimineata si pe strazi era o liniste mormantala. Ce sa vezi ca in fata scarii mele era un pisoias maro cu alb, abia mai dadea semne de viata de la frigul ala, mi s-a facut foarte mila de el si l-am luat in brate sa il duc sus in casa, prima oara incercase sa fuga dar atat de inghetat era ca abia reusise sa faca 2 pasi. Parintii mei dormeau si pe atunci nu suportau animalele, pretextul lor fiind ca,, lasa par". Nu mi-a pasat, l-am luat in camera mea si i-am pus sa manance ceva si l-am lasat sa doarma intr-o cutie de pantofi lipit de calorifer unde era cald. Ce sa vezi a doua zi ca se trezise maica mea sa plece la munca si cand intrase in camera mea si vazuse pisoiul cum dormea a inceput sa faca o panarama maxima, cu trantit usi si urlete ca in vestul salbatic ca de ce am adus animalul asta imputit in casa. Dupa un timp se calmase si cand vazuse ce blanda si lipicioasa era pisica si-a schimbat gandirea total. Pisicile nu sunt asa cum le ilustrezi tu, risipa de bani, curatenie si timp. Fiecare pisica are personalitatea ei, la fel ca oamenii. Nu sunt simple ghemotoace de blana care stiu doar sa miaune, sa se cace si sa rupa perdelele. Am intalnit oameni iubitori de pisici care efectiv atat de disperati si obsedati erau de ele incat ajunsesera sa cheltuiasca un sfert din salariu doar pe jucarii, stalpi de ascutit ghearele si mancare cat mai scumpa posibil. Oamenii aia fortau animalul sa doarma cu ei in pat sau sa se joace cu ei, pisica avand un temperament foarte rece si distant cu ei din cauza asta. Ele sunt firi independente, in sensul ca nu stau toata ziua lipite de stapani spre deosebire de caini. Pisicile isi iubesc neconditionat stapanii doar ca e nevoie sa le dai spatiu. Pisica mea are momente cand doarme sau cand pur si simplu nu vrea sa se ridice sa se joace cu mine, dar ii respect intimitatea si o las in pace, si mai tarziu vine ea la mine si se aseaza in poala mea si toarce, sau se joaca cu mine. Sunt animale care te ajuta extrem de mult cu stresul si depresia, cand veneam de la liceu cu draci din cauza unui profesor idiot sau a unor note proaste, de fiecare data de parca ar simte ca e ceva in neregula cu mine pisica se aseza cu mine in pat si adormea pe mine torcand. Te curata instant de stres crede-ma, iti dau o senzatie de pace interioara foarte profunda. Pisicile, dupa cum spuneam, au personalitate, si fiecare in parte e independenta mai mult sau mai putin, dar intotdeauna tot la stapanul lor se vor intoarce, indiferent de situatie.

62 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GdX a răspuns:

Fiecare face ce vrea in casa lui. Nu poti sa critici oamenii pentru ceea ce fac. De asemenea fiecare este raspunzator de actiunile pe care le ia. Eu unul nu as tine animal cu blana in apartament. Daca as sta la casa si as avea curte, as tine si caine si pisica. Intre timp, in apartament nu au voie animalele cu blana.

| VisSs a răspuns:

Eu am un motan extrem de linistit. Poti sa il pun si in cap, nu zgarie, nu musca, sta cuminte si se rasfata. As putea sa il las cu un bebe. Un caine nu as lasa niciodata

| RAY a răspuns:

Ai dreptate,cred ca cand ai un copil esti matur si stii ca ai o resposabilitate fata de acel copil,resposabilitatea este de al proteja de orice lucru,deci il protejezi impotriva a orice ce lar putea rani,sunt tot felul de cazuri, porc care ia mancat mainile la copil sau caine care l-a muscat,nu ele sunt de vina,nu pisica e de vina,ea nici macar nu e constienta de existenta ei,singurele mamifere constiente sunt
omul, cimpanzeul, delfinul, elefantul, e o prostie sa consideri un animal rau sau bun din moment ce ei nu stiu ca exista si actioneaza din instinct fara o judecata intentionata, rationala, ce sa iert daca nu are constinta

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Si cainele e constient

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

Cainele nu se recunoaste in oglinda

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Pe bune? Cainele meu trece pe langa oglinda, se vede dar ignora.
Daca nu se recunoseta si vedea alt caine, se ducea si latra dar nu face asa.

| Drimmero a răspuns:

Intr-adevar sunt idioate rau pisicile, chiar sunt parsive, pramatii...au o gelozie mare.
Personal prefer cainii, ei chiar sunt de nadejde.
Si mie era sa-mi scoata ochii, mi-a dat o gheara peste fata, cand eram plod, asa fara motiv pe timpul cand cresteam asa ceva acasa.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pai daca te uitai la meciuri si cand erai borac...de aia a vrut sa-ti scoata ochii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aveam treaba cu fotbalul atunci, eram prea mic sa-l inteleg,, oricum am scapat de vreun semn pe viata.

| minrest a răspuns:

Pisicile nu sunt cum le crezi tu. Pisica este un animal foarte inteligent, ea nu ar rani un copil mic, tendinta ei este sa il apere, dar totusi eu as feri copilul de ea. Motanul meu nu ma raneste, ci ma apara, iar aceasta protectie de care nu am nevoie ma induioseaza. Mie copiii mi-au bagat motanul pe gat, dar iubirea lui fata de familie m-a facut sa raspund cu acelasi sentiment.

| Emma30555 a răspuns:

Interesează te și o sa vezi ca animalele de companie nu sunt periculoase, dacă ar fi asa ar spune și medicii. Tu crezi ca ar risca cineva? Părerile astea sunt doar ale oamenilor neiubitori de animale. Părerea mea este ca cei care nu iubesc animalele sunt oamenii mai de la țară care nu vad rostul unui animal decât dacă îl ajuta pe el cu ceva concret. Adică nu poți înțelege iubitorii de animale căci nu ai asemenea sentimente.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Acum sunt si neiubitoare de animale. Tare!

il faceti pe Drimmero sa para destept in fata voastra, la ce afirmatii delirante puteti sa scoateti.

| raMLesS a răspuns:

Calmeaza-te ma, daca te-a zgaraiat o pisica atunci cand erai mic, presupun ca avea si un motiv.
Oricum nu toate sunt asa.
Cand eram mic, am luat pisica de coada si m-a zgaraiat putin, da asta nu inseamna ca trebuie sa ma supar pe ele, pentru ca vina a fost tot a mea.
Pisicile cand vine vorba de vanatoare, sunt ale naibi de crude si scarboase, dar nu toate vaneaza.
E in instinctul ei sa faca asta, la fel cum un caine fugareste o veverita daca o vede.
Pisicile sunt niste vanatori ai dracu de buni, sunt niste asasini nascuti, ele nu sunt facute sa convietuiasca de oamenii.
Dar daca vezi o pisica la cineva in curte gen: https://www.google.ro/......ps?/search
Si spui "DE CE TII MONSTRUL ALA UCIGAS IN CURTE... IOANEEEE ADU PUSCA" =)) =)) =)) E deja prea mult.
Unele rase de pisici au fost create prin incrucisare si unele chiar nu sunt niste vanatori mai deloc, ele depind de stapan.
Si pe mine m-a muscat un caine, si pe mine m-a latrat si atacat o haita de caini, si mie mi-a omorat cainele o pisica atunci cand eram mic si aveam vreo 6-7 ani, de fata cu mine a omorat-o, dar asta nu inseamna ca trebuie sa am pata pe caini, vina a fost a mea de fiecare data. Animalele se ucid intre ele in fiecare zi, asa functioneaza lumea.
Daca as avea un papagal vorbitor de exemplu, si m-as chinui zeci, sute de ore sa-l dresez si sa-l invat cuvinte, apoi sa il las liber in casa si sa vina un prieten cu un caine, iar cainele sa imi atace papagalu... pai poa sa fie si o haita de ciobanesti si de pitbuli ca pe moment nu mai judec si le iau capu la toti =))... daram mobila pe ei :)).
Si mie imi plac papagalii, cainii, dar daca ar fi sa am un caine as prefera ceva de o statura mica, totusi aia mici sunt mai ai dracu decat aia mari: https://www.youtube.com/watch?v=tKjCjr0njHw

"Vad tot felul de video-uri cu parinti care-si lasa pisica sa puna labele pe moaca copilului, cica sa il opreasca din plans."
Daca ar fi s-o iei asa, sunt atatea cazuri cu caini, papagali, etc... care ranesc copii.
Nici mie nu-mi plac parintii care lasa dita mai cainele in jurul copiilor.

| Yurisa a răspuns:

Http://www.dailymail.co.uk/......iness.html

Pisicile nu o sa iti omoare copilul in somn =))
Am avut si caini, si pisici si papagali si broasca testoasa si pesti. Am animale in casa de cand ma stiu, sincer.
Dupa multi ani mi-am dat seama ca pisicile > caini fara nicio indoiala. Fight me :))

| Yurisa a răspuns:

Mi-as putea ierta animalul de companie sub mai multe conditii
Daca ficior-miu mi-ar trage pisica de coada si ar fi zgariat apai scuza-ma, trebuia sa imi educ copilul si sa stau cu ochii pe el, daca animalul e chinuit, se apara.
Cainele meu musca oamenii necunoscuti care intra neinvitati in curte, sau pe care ii simte ea laughing Eu ii las sa muste bineintes, doar am o placuta din aia cu "caine periculos" pe poarta laughing
In schimb daca animalul meu are toane si e violent fara motiv (mie nu mi s-a intamplat niciodata, dar ipotetic), bafta, doarme afara laughing

| minrest a răspuns (pentru Yurisa):

Te-ar mira cate suporta pisicile de la copii, nici nu le trece prin cap sa se formalizeze pentru ca au fost trase de coada de un copil mic.

| Yurisa a răspuns (pentru minrest):

Am dat un exemplu

| Justme1997 a răspuns:

Am avut mai multe pisici, de cand ma știu aveam una în casă. Niciodată nu a încercat intenționat să ma ranescă, doar zgârieturi de joacă pe mâini pe care le ignor. De asemenea, nu am auzit sau văzut o pisica sa facă rau unui bebeluș din "gelozie". Da, mi-aș lasă copilul lângă pisică și în nici un caz nu as da-o afara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Matele alea dusmance si geloase"
Inainte imi placea de tine sad Pisicile sunt adorabile.
Dar da, ai dreptate, nu e bine sa le lasi in preajma bebelusilor.Pe langa rani si zgarieturi, le pot da boli/paraziti, indiferent daca sunt sau nu vaccinate.
Nu le-as lasa aproape de copilul mic, deci nu e cazul sa-l raneasca.Cat despre mine, nu mor de la o zgarietura, 2.Sunt mult prea frumoase, inteligente si manipulatoare ca sa le dau un sut afara.
Depinde de ce face, dar mi-e mult mai simplu sa ierti o pisica decat un om.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Toata lumea se mira ca nu-mi plac pisicile ca ma asociaza cu ele dpdv personalitate.
Le urasc din ficati.
Mai ales ca stiu ce inseamna sa-ti raneasca una din asta copilul.
Sunt intai de toate o bird person si apoi a dog person.
Cand eram mai mica si aveam un perus, il luasem la tara si de 2 ori in aceeasi zi a fost atacat de o mata.
Prima oara a dat colivia jos de la 2 metri (nu stiu cum dracu reusise, probabil statuse la panda cand lipsisem putin de langa el, pentru ca nu il lasam singur), apoi seara l-am dus in casa si am inchis toate usile si tot a reusit panarama sa intre sa il faca ferfenita. Ma mir cum de nu murise atunci, ca era ranit. Nu vreau sa-mi imaginez prin ce teroare a trecut puiul ala nevinovat care nu a suparat pe nimeni, sa fii pe intuneric si sa te lupti cu un monstru d-ala ordinar care sigur nu murea de foame, voia doar sa-i faca rau fara motiv.
Daca o prindeam, o omoram cu mana mea.
De aia nu vreau sa am de-a face cu astfel de jeguri.

Si cand mai vad terminati ca au papagal si pisica si ii filmeaza impreuna sau cum se iau la harta, sunt pe cale sa fac anevrism. Cum sa faci asa ceva?! Nu are ce cauta un papagal cu o pisica in aceeasi casa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Macar de ar avea placere si curaj sa atace pe cineva de teapa lor, scarboseniile dreacu.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))) "jeguri", "monstru", "dusmance", da tu le urasti nu gluma.

Cred si eu ca ala de lasa copilul cu pisica in camera e foarte prost, e mult prea riscant.
Poate sa ramana cu semne pe viata din cauza asta.

Nu as ierta nimic, mai am avut eu un motan care musca si zgaraia cand se juca si l-am batut...adica l-am dresat, nu mai musca si zgaria dupa ce a stat 30 de minute sub pat de frica, din Lucifer a ajuns iar ingeras.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Scarboseniile dreacu"
Cata rautate, tu vrei sa le omori, pers. fictiv le bate, mi-e mila de pisicile ce ajung pe mana voastra sad
Nu-ti place cand vine si se lipeste de tine si toarce? E ca un cadou pufos.Sau cand iti zice cineva pisi?laughing
Meh, inteleg de unde ai atata ura impotriva lor, dar stii, e ca la oameni, nu trebuie sa te razbuni pe toate.
E in natura pisicii sa atace pasarile-papagalul.Instinctul de pradator.Pacat de puiul ala, oricum.
Lupte intre caini, pisici dand coliviile pe jos si atacand cu gherutele pasarile alea, aproape omorandu-le, nu stiu de ce unii gasesc distractive lucrrle astea.Lor nu le-ar placea sa fie atacati de un tigru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Nu-ti place cand vine si se lipeste de tine si toarce?"

mnah.
nu am fost niciodata innebunita dupa asta.
nu le urasc chiar pe toate, doar ca am prins o anumita aversiune.
si nu se compara torsul ala enervant cu un perus zicandu-mi "da-mi un pupic" sau sa scoata sunete de pupici.
nimic nu ma topeste mai tare decat un perus sau un papagal.

un perus din asta mi-as fi dorit eu, il meritam goddamit! nu un perus al Satanei!

https://www.youtube.com/watch?v=jXc9ylCXqCw

oricum am avut destui perusi, dar un din asta mare vreau:

https://www.youtube.com/watch?v=sJPLBXt92bU

chiar sunt mult mai umani, mai blanzi si poti sa-i mangai mai usor, au o memorie mai buna, si mai ales vorbesc de fata cu tine (perusii mei nu prea vorbeau de fata cu mine, si cand o faceau de fata cu mine se opreau din trancanit fix cand ma uitam la ei - niste scumbags)

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cum sunt perusii, am crescut o gramada, si in prezent cresc 5, am avut un cuplu care mi-au facut pui pe banda rulanta, am mai dat din ei,, dar ultima serie am pastrat-o pe toata, sunt prea frumosi si simpatici ca sa ma descotorosesc de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalul nu ataca fara motiv omul, e o datorie Sa fie in observatie (se vede dupã coada) mai ales daca e in preajma unui copil pentru a preveni asa ceva. Plus sa se ocupe cineva de starea emotionala a lui.
De ce iti place sa-ti bati joc de pisici?
E foarte crud sa le lovesti sau sa tipi la ele. E plictisitor sa te joci cu un Caine de exemplu, pisicile sunt mult mai destepte se prind repede când le poti lu-a o jucarie, care sa isi suprimeze ghiarele acolo. altfel daca te comporti naspa o faci sa-ti fie nervoasa inrautatesti situatia fiind predispus sa atace.
Sti care e faza? O persoanã dog person e loiala, una cat person e fara sentimente sad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu urasc pisicile cat urasc prostanii odiosi ca tine.
Genul ala de oligofren cu incredere oarba in animale.
Meriti ca mâțele sa-ti smulga ochii si koayele si sa-ti fie inversate.

"De ce iti place sa-ti bati joc de pisici?
E foarte crud sa le lovesti sau sa tipi la ele."

Da, exact asta am zis.

O "dog person" e loiala?
Da, sunt loiala. Sunt mereu acolo pentru toata lumea talamba sa va dau la cioc.

"Paulie wants a cracker!"
Crapa-v-as in toate gaurile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu pe cineva care a patit asemenea chestie, i-a atacat la "norocos" cârnaciorul. Spun norocos, ca eu incã am ata intactã spre deosebire de el.De ce n-as avea incredere in mâte?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a sfasiat un doberman picioarele cand aveam 6 ani si inca merg stramb de parca as avea un picior mai lung si unul mai scurt, schioapat. Nu urasc cainii am o catea foarte geloasa, de cate ori am vrut sa aduc un animal in casa chiar si in vizita intra in depresie si nu mai manca, statea pleostita pana pleca. As vrea sa am pisica, nu cred ca simt gelozie, sunt f indiferente doar stau toata ziua si dorm, torc si se mangaie de tine cand le e foame.
Nu mi plac oamenii care lasa bebelusi sa puna gura pe animal nu conteaza ca pisica sau caine
Daca iti educi animalul si stii ce ii poate capu nu cred ca iti e frica cu el. Mai frica imi e de cainii lasati fara stapan in strada decat de pisici. Sau de oameni. Mai repede te sfasie un caine pe strada decat propria pisica
Mi se pare mai dezgustatoare afirmatia ta despre cum ai putea omori un animal cu mainile tale. Asta nu e o gandire normala

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Mi se pare mai dezgustatoare afirmatia ta despre cum ai putea omori un animal cu mainile tale."

Asa e, pentru ca atunci cand o jigodie d-aia imi vaneaza perusul fara motiv, doar sa-i faca rau, eu trebuie sa stau cu mainile in san.

Asa sa gandesti si cand ti-o omori cineva boracul, ca e dezgustator sa omori un om.

Si daca matele alea pe care le lingeti atata in @nuss ar fi asa indiferente zeite miserupiste alpha, nu ar mai ataca fara motiv si nu ar mai fi geloase pe oricine care primeste mai multa atentie decat ele.

Oricat de bird person si dog person sunt, eu macar nu venerez absolut toate animalele si nu am increderea asta prosteasca sinistra si toxica. Exista animale proaste indiferent de rasa.

Auzi si tu la astia, cica m-a atacat cu un motiv. Nu am facut decat sa merg la ea sa o mangai, voiam sa-mi iau la revedere. Tin minte perfect.

De fapt, ce ma agitam eu pe aici cu videourile alea...
Meritati toti sa va fie sfasiati plozii de animale, pentru ca doar prostii se inmultesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exagerezi. Cum spuneam. Daca iti cunosti animalul stii de ce e in stare, nu il lasi cu un copil aiurea. Normal ca langa un animal necunoscut nu si-ar lasa nimeni copilul, da daca e al tau, educat de tine, il cunosti - si animalele au personalitate ca si oamenii

,, Meritati toti sa va fie sfasiati plozii de animale, pentru ca doar prostii se inmultesc.''
Poate ai nevoie de un consult psihiatric.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand e vorba de prosti nu am cum sa exagerez. These are facts. Voi faceti ca realitatea sa para exagerata.

Nu ai cum sa cunosti nici macar un om cu adevarat (si asta toata viata!), dar apoi un animal, oricat ai locui cu el, dobitoaco.
Si oamenii, si animalele sunt la fel de imprevizibili.
Adica pllm, eu care am avut un amarat de perus ce mi-a facut probleme, desi avea parte de toata iubirea, atentia posibila. Nimeni nu mai avea grija de el cum am avut eu. Care se manifesta ca un caine turbat, posedat de diavol.
Si dupa experienta asta am invatat ca nu toate animalele merita iubirea aia neconditionata. Trebuie sa fii alert si aware ca pana si animalele alea dragute pot fi niste draci impielitati.

Dar aveti dreptate, eu sunt aia nebuna in ecuatia asta.

Sa-i faceti nebuni pe veganii care pretind ca-si iubesc animalele dar ii hranesc cu hrana vegana! Pe aia care filmeaza animalele de casa cand se iau la bataie si ii pun pe Youtube pentru entertainment!
Pe aia care tortureaza animalele pentru propria placere!

Nu pe mine care iubesc un animal mai mult decat pe un om si care nu am facut in viata mea rau intentionat unui animal!

Cum va mai suporta ba pamantul?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oamenii sunt mult mai complecsi decat animalele laughing. Animalele sunt imprevizibile, dar tu nu intelegi, ca asa cum iti cresti animalul, asa il ai. Unii mai si innebunesc, dar sunt rare cazurile si ii observi din timp, nu ii bagi intr-o camera cu bebelusi cand stii ca e agresiv.

N-a zis nimeni ca ai fi facut vreun rau, ce poti sa gandesti e socant, mai exact frazele de mai sus - alea pot veni numai dintr-o ura extrema.

Zi merci ca nu te-a schilodit fizic pe viata, capul ti-l mai repari.

Eu am trecut prin operatii, am picioarele in piuneze si nu pot sa gandesc asa

Cum te suporta pe tine, cand ai atata ura in tine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A zis cineva mai sus ca nu ataca nicio pisica fara motiv.
Un motiv ar fi energia asta negativa pe care o emani.
Daca asa ai fost mereu are sens de ce te ataca toate animalele

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce energie negativa poate sa emane un copilas care voia sa mangaie o pisica?!

Si orice om normal la cap ar vedea rosu si ar fi negativ cand ar citi atatea ineptii.

Sa o bagi p-aia ca animalele nu ataca fara motiv, auzi. Cand si tu, la randul tau esti o victima, de exemplu.
Daca te baga o pisica in spital, imi mai spuneai ca niciuna nu ataca fara motiv?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-a atacat un caine fara motiv, ar trebui sa-i urasc din ficati? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt nebuna ba?! Sau voi, care tineti cu o pisica atunci cand ataca un perus nevinovat fara aparare?!

Voi tot ce ati vazut a fost ca voiam sa omor acea pisica si doar pe baza asta ma faceti pe mine neiubitoare de animale!

Daca un papagal ataca o pisica, pai cu pisica tineam ba spurcatilor, ce sunteti!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pisicile vaneaza, asta fac ele, sunt animale de prada. Si pe ele le vaneaza cainii fara motiv. laughing Cu cine tii acum?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu nimeni, proasto! Ai citit ce am scris mai sus?

Eu nu sunt ca voi sa las toate animalele sa se kace in capul meu doar pentru ca sunt dragute!

Sa gasesti atatea scuze pentru niste pisici...e peste puterea mea de intelegere. Sa tii cu o pisica si nu cu un copilas sau cu un perus fara aparare...
Zici ca sunt la camera ascunsa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atatea scuze pentru ce? laughing Ti se pare ca-s spitalele pline de oameni zgariati de pisica?

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este logic ca a atacat pasarea laughing este in instinctul lor sa vaneze pasari, nu oameni. Esti prost daca te așteptai sa stea cuminte lângă cioara ta laughing

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Deci un perus fara aparare care isi vedea de treaba lui, este de fapt o cioara care merita facuta ferfenita....atentie! de o pisica ce si-a facut aparitia fortat si out of nowhere, pentru ca noi nici nu detineam pisici pe vremea aia.

corect, e foarte logic.

si se mai mira lumea de ce spun ca Romanica trebuie stearsa de pe harta.

gresit, logic este ca cei ca tine sa fie atacati si omorati, pentru ca e in instinctul celor cu adevarat destepti si realisti sa vaneze prosti ca tine.
asa e logic, sa provoci pe cineva ca sa fii omorat.
iar voi, nu sunteti deloc niste perusi fara aparare, care stau cumintei intr-o cusca.

cum am zis mai sus, ineptilor, daca pisica era provocata de un papagal, atunci clar tineam cu pisica.

https://www.youtube.com/watch?v=NOpS4qGILyY

aici da, pasarea merita sa primeasca o laba peste fata, chiar si mai mult de atat.

lol, proasta ailalta a inceput sa-mi dea videoclipuri cu pisici cum salveaza copii.
ia cauta mai bine, poate gasesti si materiale cu pisici care au descoperit leacul pentru cancer.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-a zis nimeni ca pasarea ta merita asta. Doar ca se mai intampla. E natura lor. Natura are ratiunea ei. Nu poti compara gandirea unei pisici cu a unui om.

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le spui strainilor pe internet ca merita sa fie omorâți pentru ca zic ca pisicile vânează pasari si ca îți jignesc cioara, asta e pentru tine:
https://youtu.be/9Deg7VrpHbM

| TickTickBoom a răspuns (pentru Justme1997):

Lol, fix meme-ul ala il folosesc eu in general cu toti inaptii ca voi.
si da, I will get some help: un tanc cu care sa va bubui pe toti.
du-te si linge-ti bine in anuss pisica, acum cat mai poti, ca nu se stie cat mai apuci sa traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si-a sters contul?

| TickTickBoom a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, l-am sters...de rusine.
mi-ati aratat voi mie!
pe bune, cum as mai putea sa dau ochii cu toti de pe aici dupa toata treaba asta?
sa nu mai spui la nimeni, shhhh.

| anonim_4396 explică (pentru TickTickBoom):

Toti suntem prosti doar pentru ca tu nu vrei sa accepti 3 idei amarate laughing adevarul doare.

| TickTickBoom a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa accept ideile alea, daca sunt amarate, ba amarata cu amaraciune de creier in putrefactie ce esti!

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mda sunt alergic la pisici, iar la 3 ani aveam un motan Costică, depinde de la om la om chestia cu pisicile. Mie mi-e frică de pisici.