| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu am copii dar stiu ca ei mai plang noaptea ca e normal dar am o vecina in blocul de vizavi la care toate noaptea ii plange fetita maxim 5 minute pauza.Uni spun ca au indopato cu mancare si e grasuta si acum ca nu ii mai poate da maicasa san se manifesta asa dar eu nu stiu ce sa zic.O are nu ar trebui sa ne facem griji? Intai pentru copilul ala ca nu stim ce e acolo si in al doilea rand petru fapu ca sta in blocu de vizavi si se aude de trebuie sa iti baricadezi geamurile.Ca sa nu mai spun ca alta a plecat si si-a lasat cainele in casa si de doua zile doua nopti urla infernal.Merge cineva ii da apa mancare si gata il lasa pana nu mai are glas sa tot urle.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu adevarat nu e bine ca plange toata ziua acel copil, trebuie spus la protectia copilului, greutatea nu are legatura ca plange

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ziua ca Ziua de noaptea in primul rand te gandesti ca i se intampla ceva si in al doilea rand te gandesti ce si parinti aia trebuie sa fie constienti ca mai sunt alti oameni in preajma.Pacat ca nu pot pune o inregistrare rasuna cartierul.E o mamica tanara si are o sora la 12 13 ani si am vazut-o de multe ori o tot arunca in sus, cand ii face masaj o apasa cam tare o trage o impinge parcai papusa.Ori o agita prea mult ori o doare ceva.Cand incepe fata sa planga aude cainele urla si el cand incepe cainele aude si ea si incepe :O

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Dar sunt romanii sau?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da sau mutat din alt cartier cei drept poate acolo isi permiteau ca erau ca si pe paduri da au venit mai catre civilizatie cred ca trebuie sa inteleaga

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Cearta fac? scandal?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu nu se cearta niciodata

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

La politie nu poti raporta ca plange un copil noaptea dar la protectia copilului da/ nu e normal asa ceva

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ma uitam de pe geam ziua cand ieseau cu ea afara apoi ba era in brate la una ba la alta ba la vecini ba la copii.Nu stiu ma gandesc ca poate o obosesc prea tare sau nu o lasa sa doarma cand e obosita sau are ceva probleme de sanatate.Ca sa stige la ea nu aud sa o bata nu am vazut doar ca prea mult intind de un copil asa mic

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

E ciudat dar alti nu spun nimic cand aude asta?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Au mai vorbit vecini dar cum la mine cartieru asta e suprapopulat si aproape toti au cumva a alianta de familie si au multi copii mici nu tare fac mare lucru.Ce e cel mai aiurea daca este vreun scandal sau e tulburata linistea de vreun batman si suni la politie politia vine la el vorbeste si ii spune ca tu ai facut plangerea.E normal asta?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu e normal, dar tu stai la periferie sau?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Cam da

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Stai singura?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu cu a mei deocamdata

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ei ce spun?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pai ei sunt cu munca obositi ca sunt mai in varsta sau obisnuit

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Tu stai acasa toata ziua?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu chear.Mai ies in oras mai muncesc part time de prind ceva pana gasesc ceva stabil ca dupa cum spuneam vreau sa ma mut

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Bravo esti harnica, pana la urma fostul tau s-a vazut cu aia nu?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Cred ca te confund cu Cristina scuze

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ce sa spun sa te muti sa isi gasesti linistea natalia