| madalin_florea a întrebat:

Eu nu inteleg mai nimic din zodiacul chinezesc. Cum fac/stabilesc acele date? Care e de fapt explicatia lui ca sa il pot interpreta? Vad ca se tine cont de an, de ora nasterii...Nu e nimic clar ca la noi...intre data aia si aia esti X.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pentru ca nu esti chinez nu intelegi nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.eastrolog.ro/zodiac-chinezesc/calendar-chinezesc.php
1. Cauți anul chinezesc în care te-ai născut. Acesta determină ce fel de animal ești.
2. În 25.01. 2020 începe anul șarpelui de metal.
3. Apoi citești pe Internet care sunt predicțiile pentru fiecare zodie ( animal) în anul Șarpelui de metal. Și acolo va scrie ceva despre zodia ta. Acolo sunt predicțiile pentru tine, cele chinezești.
https://www.csid.ro/......l-18682051
According to the 2020 Chinese horoscope, the Lunar New Year starts on Saturday, January 25th and ends on February 11th, 2021. The Rat is the first sign from the 12 animals cycle of the Chinese Astrology, and for this reason, 2020 is considered a year of new beginnings and renewals.
If you use this content (in english or translated), please add a link to the source! https://www.thechinesezodiac.org/horoscope-2020/

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Te înscrii la prietenii mei și te ajut să găsești tot.