| SilentRain a întrebat:

Eu nu știu să înot thinking, voi cum aţi învăţat să înotați?

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am facut inot o perioada scurta, suficient incat sa stiu. Treaba e sa nu obosesc/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De la sine, in timp ce inotam pe sub apa.

Acum ai invatat? big grin

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Nea, am renunțat să mai fac asta

| minrest a răspuns:

Eu am invatat la clubul Rapid, cu foarte mult timp in urma. Poti sa inveti platind un curs, e cel mai bine, in felul asta vei inota corect. Iar inotul este cel mai bun sport de intretinere, eu am abonament la Dinamo (insa tin in continuare cu Rapid).

| Lioana a răspuns:

Frică te trage la fund. Scăpa de frică, ai încredere că poți pluti pe apă și da din mâini. Eu am învățat la mare in apa mica. Faptul că știam că pot pune picioarele jos la nevoie îmi dădea incredere, văzând că reușesc să mă mențin la suprafață îmi dădea și mai mare încredere să continui.
Pentru înot trebuie să îți faci rezistență, altfel obosești repede.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nici eu nu stiu, din pacate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai rapidã metoda de a invãta sa inoti este sa-ti scapi budigãii Pe fundul bazinului.

| Victoria18 a răspuns:

Nu am invatat ca nu am avut unde, desi mi-ar placea. Insa iti recomand sa te duci la un centru specializat unde exista profesionisti. Ei stiu mai bine cum sa te invete astfel incat sa nu existe niciodata pericol de inec.

| Golyat18 a răspuns:

Nici eu nu stiu sad. Nu vrei sa ne invatam impreuna happy

| SilentRain explică (pentru Golyat18):

Cară-te naibii de aici, esti penibil

| Golyat18 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ma inteleg cu ea. broken heart

| SilentRain explică (pentru Golyat18):

N-ai altceva mai bun de făcut decât să mă enervezi?

| Golyat18 a răspuns (pentru SilentRain):

Ok, am inteles nu ai chef de glume, minciunele si alte prostioare astepti sa iti raspunda cineva serios... asteapta laughing

| SilentRain explică (pentru Golyat18):

Niciodata nu mi-au placut trollii big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Interesant. In general oamenii apreciaza oamenii ca ei, nu se intampla sa nu ii placa. Ce chestie.

| georgyanaaa a răspuns:

Incearca inot de performanta si inveti