| anonim_4396 a întrebat:

Eu și prietenii mei vrem sa prindem apusul de pe acoperișul unui bloc și întrebarea este... Cum putem sa ne urcam pe acoperișul unui bloc?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să vă urcați pe acoperișul unui bloc, ar trebui să primiți mai întâi permisiunea ca să faceți asta. Altfel, violați o proprietate privată.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

Practic da dar ilegal nu este, cel puțin nu prea...

| sadrian46 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Dta spui nu prea, iar eu răspund, cam da.
Altfel, nu ar fi încuiate cu lacăte intrările pe acoperiș.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

Eu nu am găsit nici un articol în care sa scrie ca e ilegal, de încălcat proprietatea în caz ca nu locuiești acolo da, dar nu am auzit ca e ilegal. Sunt unele blocuri care au acoperișul amenajat ca și o terasa dar nu ne dam seama care și ne-am pierde timpul dacă am încerca la toate blocurile pana nimerim o trapa sau o ușă descuiata/deschisa

| sadrian46 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Este proprietatea cuiva, da sau nu?
Este.
Ce faci când te urci pe acoperiș?
Pătrunzi pe proprietatea cuiva fără să ceri premisiunea. Este o proprietate un tu poți să strici izolația încât să plouă în apartamentele de la etaj. Nu este nevoie să fie un articol special care să îți interzică.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu puteti incerca la o casa? happy Nimeni nu o sa lase niste copii pe un bloc (cu toate ca nu va stiu varsta)

| oglindasultanului a răspuns:

rolling on the floor excursie la un munte adevarat, daca nici unu nu locuieste inauntru

| lulufunny6766 a răspuns:

Suni la un interfon random si zici ca esti curier, te lasa sa intrii si urci pe scara, nu i asa greu

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru lulufunny6766):

Știu asta doar ca majoritatea au trapele alea prinse cu ceva și dacă stam sa ne ducem la toate blocurile pana nimerim o trapa la care avem acces o sa ne ia prea mult timp. Îmi poți da mai multe sfaturi?

| lulufunny6766 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

In tei sunt multe blocuri pe care te poti urca, cotacteaza un prieten care are cheia de la trapa

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru lulufunny6766):

Sunt din Constanța

| lulufunny6766 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Atunci bafta, mai bine du te pe plaja