| AndreRaluca a întrebat:

Eu sunt cam fricoasa si am visat acum cateva zile, printre alte tampenii, ca ma viola un necunoscut. M-am speriat rau, iar acum, de fiecare data cand ma apropii de un barbat care mi se pare mie ca are o fata mai ciudata, mai periculoasa, imi imaginez cum ma strange de gat si aproape ca incep sa tremur. Ce sa fac sa scap de fobia asta? Deja am frica de insecte, (paienjeni, in special), reptile, etc.

2 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Du-te la un psiholog, sau pur si simplu vorbeste cu parintii.

| LazyMode a răspuns:

Stai linistita toate aceste imagini sunt doar in mintea ta, du-te la un pshiholog te-ar ajuta foarte mult cu toate fobiile tale.Sa nu crezi ca la pshiholog se duc numai oameni nebuni se duc si oameni mari care au anumite nelamuriri(comportamentul in fata copiilor etc.)Succes