| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt impreuna cu un baiat de 3 zile, înainte cu o zi sa ne punem împreună aflase ca îl plac și atunci nu a avut nici un răspuns gen "nu te plac/te plac" a zis doar "wow, acum 2 fete din a 7-a A ma plac", suntem la aceeași scoala doar ca el e a 8-a și amândoi avem 13 doar ca o sa facă 14 la sfârșitul lui decembrie și eram foarte dezamăgită pentru ca credeam ca iar o sa primesc friendzone. A doua zi m-a întrebat dacă ies afara și i-am zis ca sunt deja și m-a întrebat dacă vin la el pentru ca e și gasca, i-am zis ca nu vin(imi era rusine) si dupa m-a întrebat dacă chiar il plac, i-am zis da și m-a întrebat dacă vreau sa fim împreună, după m-am întrebat dacă și el ma place si a zis da asa ca am acceptat sa fim împreună doar ca am 2 problemuțe...

E un baiat frumos care are destule admiratoare și chiar ma mir ca m-a ales pe mine, nu sunt cine știe ce frumusețe, în fine, lăsând asta la o parte în prima zi de relație m-a pupat pe frunte și pe obraz și m-a întrebat dacă în relațiile anterioare m-am sarutat și i-am zis ca da, a doua zi eram afara cu gasca și m-a întrebat dacă vreau sa mergem doar noi 2 ca sa dam o tură de cartier, cand am ajuns înapoi pe strada cu gasca mi-a zis "inainte sa ajungem la ei... " s-a oprit și m-a îmbrățișat după mi-a pus mana pe obraz gen cum fac de obicei băieții când săruta fetele și m-a sarutat. Problema e ca m-a sarutat cu limba și mie nu prea îmi place sa ma sarut cu limba, nu ca mi-e scarba de el dar pur și simplu senzația e asa ciudata și după imi rămâne și saliva deasupra buzelor și mna, mai mult ne pupam dar uneori ma săruta și cu limba și v-am zis, nu prea imi place senzația și ma simt prost pentru ca am doar 13 ani dar când ma gândesc ca e doar un sărut și altele la varsta mea fac copii parca ma mai liniștesc pentru ca nu e mare lucru, ar trebui sa ma simt prost? E super ok și ma simt bine în preajma lui și nu face gesturi de genu gen sa ma apuce de fund sau chestii deci e ok dar credeți ca e asa rau sărutul cu limba? La voi cum a fost prima data, tot asa gen nu prea va plăcea senzația dar v-ați obișnuit?

Și mai am o problema... V-am zis ca e un baiat frumos care are multe admiratoare și o fata care e mai mica cu un an decât mine il place dar e mai înalta și fosta iubitului meu mi-a zis sa am grija cu ea pentru ca atunci când a aflat ca a fost cu el a vrut sa o bata și unei fete i-a spart dinții și sincer la început eram ceva de genu "eh și de aia nu mai pot eu" dar acum mi-e cam frica pentru ca e și mai inalta decât mine dar și mai grăsuța ca sa zic asa gen mai bine făcută. Iubitul meu mi-a zis ca dacă se atinge de mine iese rău dar tot mi-e cam frica, ce as putea face dacă și pe mine o sa ma amenințe cu bătaia?

Dau funda răspunsului care ma ajuta cel mai mult

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce naiba... i-a spart dintii? Cu un an mai mica ca tine? Adica la 12 ani? Asta sa bate la 12 ani? Relatie anterioara inainte de 13 ani? Da la voi e jungla sau pe ce lume traiti?

Ma rog, revenind la raspuns, daca te ameninta cu bataia aia e... nu are ce sa iti faca. E doar un copil si tu la fel. In cel mai rau caz te pune sa ii faci contur cu cariocile la un desen. Ce sa iti faca? Si asa zis iubitul tau actual de 3 zile, nu zice nimic? Pai ce copil, pardon, barbat e el?

Daca voi doi va intelegeti si va iubiti atunci nimic nu poate sa va despararta. Dar asta in cazul general.
Nu iti face nimic. Numai bine! ^_^

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum ma face el pe mine sa rad la 2 noaptea laughing)
Nu înțelegi ca e tragedie mare, Orlando

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Ma bucur atunci big grin

Se joaca ei de-a relatia, sunt ei oameni mari. Pai tu iti dai seama cand creste fata aia mare? Imi e si frica naiba sa merg pe strada singur.

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dacă a început de la 13 ani ...deja ii văd viitorul, trist foarte trist
La anii ei eram cu capul in nisip ....cu gândul la desene animate

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Fiecare experiență are rostul și timpul său și pare-mi-se că te-ai grăbit cu dragostea...