| elcosmin a întrebat:

Eu sunt mai brunetel si am parul cret. Toata lumea ma intreaba daca sunt african, turc, pachistanez sau altele de genul. Parintii mei sunt albi, desi toata lumea imi zice ca seman cu ei.

Ce pot spune despre mine este ca urasc frigul, trec foarte greu prin iarna si pot spune ca ador locurile exotice. Prin "ador" ma refer la faptul ca le admir foarte tare, de la plante pana la animale, pamant, insecte si alte detalii. Chiar simt ca nu intru in peisajul Romaniei, desi pot spune m-am nascut aici si ca verile sunt foarte misto. Simt ca nu apartin acestui loc.

Vreau doar sa va dati cu parerea... Credeti ca aceste aspecte au legatura cu faptul ca seman cu africanii?

7 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Am auzit la radio Europa fm la emisiunea Andreei Esca, un invitat, care si el era brunet, ca fiica lui i-a luat sânge si i-a făcut analizele sa vadă ce etnie are si rezultatul era ca avea cate puțin din mai multe etnii. Toți oamenii suntem la fel, nu putem spune ca suntem romani 100%. Strămoșii noștri au migrat de pe un continent pe altul si dintr-o tara in alta.Dar important este sa fim sănătoși, înțelepți si știi zicala: pamantul negru face pâinea alba.

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

"i-a luat sânge si i-a făcut analizele sa vadă ce etnie are"

chiar așa, spune analiza aia dacă ești eschimos sau zulu?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru sierra1):

Nu! Fiecare din noi oamenii avem in sângele nostru cate n% din mai multe etnii : roman, ungur, rus, african, turc, etc.

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

și zici că analiza hemato "vede" așta?!

| elcosmin explică (pentru TamplaruAnisoara):

Las-o pe sierra ca mie mai imi raspunde la intrebari doar pentru puncte. La toate intrebarile raspunde rautacios. Las-o ca e frustrata saraca, isi varsa nervii aici

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru sierra1):

Invitatul Andeei Esca era decanul unei facultăți din Brașov.El avea o fiica medic si daca bine am înțeles e plecata din tara si acolo a făcut analiza. Nu stiu daca in Romania se fac astfel de analize.

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Să-i dăm deci Nobelul