| anonim_4396 a întrebat:

Eu văd România ca pe o mașină SH care mai merge dar nu știi până când. O repari pe o parte și se strică pe alta. Voi ce părere aveți?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu o văd că pe o Dacie. Încearcă ușor ușor să ajungă din urmă mărcile consacrate dar toți șoferii dau in gropi cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai citește, mai gândește. O să vezi altfel.

| dullcat a răspuns:

Toate tarile pe care le consideram civilizate, model economic si de urmat etc au trecut la un moment dat prin acelasi impas ca noi. Asa ca nu are sens sa ne lamentam.

Inconjoara-te de stiri pozitive si exemple utile pentru tara asta. daca doresti sa iti schimbi perspectiva. Majoritatea romanilor au o parere extrem de proasta despre Romania, fiindca se uita numai la stiri. Si acolo ce sa vezi? ...Totul roz si frumos? NU. Nu e de mirare ca gandim asa.