| Andreeactna a întrebat:

Exista cumva statie de metrou la gara obor? Cum iesi din gara e pe undeva prin apropiere?

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu exista. De la metrou, cum vii dinspre Piata Victoriei, o iei in fata, pe bulevardul Mihai Bravu, iar la prima intersectie majora, e si intersectie de linii de tramvai, o iei pe stanga, dupa linia de tramvai, si ajungi chiar in fata garii. Pe jos, cam in 20-30 de minute ajungi lejer. Dar, ca sa vezi si pe harta: https://www.google.ro/......15z/data=! 4m2! 4m1! 3e0? hl=ro&authuser=0

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista statie de metrou la gara Obor (care in paranteza fie spus e o gara minuscula cu doar 3 perechi de trenuri Regio in directia Constanta). Troleibuzele 69 si 85 opresc in fata garii si fac legatura cu centrul si cu Gara de Nord (85). Metroul (statia P-ta Iancului) este la oarecare distanta de gara, cam 10-15 minute de mers pe jos (sau 2 statii cu troleibuzul + un pic pe jos).