| Pitzipoanca a întrebat:

Exista fani John Saul pe aici? Sau Stephen King? Anne Rice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit,, Cronicile vampirilor'' de Anne Rice si cred ca sunt extraordinare.
Mai ales primul,, Interviu cu un vampir'', are o adancime filozofica mare.

| Pitzipoanca explică (pentru anonim_4396):

Filmul "Interviu cu un vampir" l-ai vazut? E foarte tare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Da, l-am vazut.Si,, Queen of damned'' de asemenea e frumos.

3 răspunsuri:
| gabbyy3 a răspuns:

Si eu sunt un mare fan al scriitoarei :d Cel mai mult mi-a placut Vampirul Lestat, pentru ca am citit'o dupa ce mi-a murit strabunica, si ma intrebam la fel ca Lestat, ce se intampla cu noi dupa ce murim :d.
Dar am inteles ca Anne Rice a scos anul asta o carte despre varcolaci. The Wolf Gift se numeste, a citit'o careva, in engleza bineinteles?

Iar daca tot e vorba de scriitorii mei preferati, as vrea sa ma destind putin, sa va spun ca dupa ce am citit "The Shining" si am vizionat filmu' impreuna cu prietenii mei, s-a declansat o adevarata isterie: toti au inceput sa folosesca replici celebre, precum doctoria, si'au facut poze cu topoare, ne salutam intre noi "The Shining Harto" (dupa melodia ce se aude tot mai des la radio); mamei mele dupa ce i'am pus filmu' 1408, tot timpul o tachinam, spunandu'i: "Am visat asta-noapte ca am fost iar in camera 1408", o alta replica celebra din "Bag of Bones".
Stiu ca vi se pare o copilarie tot ce vi'am povestit si imi cer scuze pentru asta, e din cauza faptului ca cei din jurul meu nu le place sa citeasca, iar daca mai sunt astfel de oameni, ei citesc lecturi plictisitoare, nu genul meu, horror-psihologic.