| RAY a întrebat:

Exista fobie pentru fete frumoase?
Adica baieti care sa fie mereu respinsi si sa aiba mereu o teama de respingere dar si o frica fata de ele? Astfel sa dezvolte o fobie?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Din punctul meu de vedere, chestia cu "teama de respingere" e o tâmpenie totală. Nu că n-ar fi reală, dar e o tâmpenie. Doar nu te aștepți ca orice fată frumoasă cu care intri în vorbă să vrea să facă copii cu tine. laughing
Am fost respins de nenumărate ori în nenumărate situații. Și? Care e problema? Doar nu există un număr maxim de respingeri la care ai dreptul. laughing
Sunt persoane care joacă o viață întreagă la Loto fără să câștige și nu mai fac nici o fobie. N-am auzit pe vreunul să zică "mi-e teamă să mai joc". Nu. Joacă în continuare. Măcar își întrețin speranța și posibilitatea ca vreodată să apară soarele și pe strada lor.
Dar dacă îți pui singur diagnosticul "gata, am dezvoltat o fobie din teama de respingere" și renunți la tot, iar viața ta se limitează la a vegeta în fața calculatorului, băgând tone de dulciuri pentru câteva picături de fericire endorfinică, cine e de vină?
Să renunți să te mai confrunți cu realitatea, e cel mai comod și ușor lucru. Dar atunci nu mai ai dreptul te plângi că viața e nedreaptă cu tine sau că tot universul conspiră împotriva ta, atâta timp cât ți-o faci singur cu mâna ta.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Motan rau ce esti, te vom prinde si vom face din tine gratare si vom bea bere, ai jignit multi motani acum, stii nu?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Aș vrea să cred că am trezit la realitate. Departe de mine ideea de a jigni pe cineva.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Glumeam man, sau mai potolit incendile pe la voi?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Pe aici pe lângă mine n-au fost. Am avut noroc.
În rest s-au cam potolit. Dar e caniculă. Acum 36 grade.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Si la noi, 32 de grade

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Cred ca solutia este gasirea unei solutii nu fuga de probleme nu?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu descart ce zici tu dar sa recapitulam ce sant femeile, ce vor de la noi si ce rezultat iese. bitches who wants to fúck our (money) and afther go with another mate

| RAY explică (pentru mgtow):

Daca un om te respinge des,pana la urma ajungi sa ai o teama o frica, o fobie fata de el, automat stii rezultatul, e eu numesc asta fobie, mai ales spre fetele frumoase care te atrag puternic si te incarci cu frustrari, complexe

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Eu ca sa fac misto de ele le zic din prima vi la un sex? In 30 min esti multumita de mine si pleaca iar eu rad de ea si nu ma frustrez asta le place la ticaloase sa fi badaran ca bunatatea te face prost

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toata situatia asta e nascuta din disperare.
Nu ai cum sa ai fobie de fete frumoase din pricina fricii de a fi respins, daca nu iti pui sperante in toate vajinele care te inconjoara.
Un psihic sanatos, nu are ce pierde, in momentul in care nu reuseste sa agate o necunoscuta. Abia cand te-ai atasat de o persoana in urma contactelor avute cu ea (gen... sa-ti facut si ea vreo 2-3-40 de semne, poate mai mult de atat), e intr-adevar nasol sa pierzi sansa.
Poate e normal sa trimiti semnale tuturor persoanelor care te atrag, atunci cand esti solo, dar nu e bine sa astepti cu sufletul la gura un feedback.
Nici macar disperatilor nu le plac disperatii/disperatele.

| Freya1 a răspuns:

Da.
Eu am avut in trecut la baieti frumosi, dar nu pentru ca am fost respinsa ci pur si simplu aveam o incredere de sine scazuta si credeam ca verisoarele mele spre exemplu sunt frumoase si pentru baiati aia eu nu am ce sa ma bag in seama.
Mai tarziu cand am vazut ca am avut eu prieteni mai frumosi ca ele mi-a trecut.Nu i-am ales eu sau nah si nu stiu din perspectiva mea erau ferumosi, oricum mai frumosi ca ai lor.

| GoldenZenith a răspuns:

Sigur ca da, Ray. Si, sincer, e cam aiurea situatia laughing

| anamariarot a răspuns:

Da, e foarte posibil. Multe tipe frumoase sunt singure, pentru că unii, din cauza neîncrederii în sine și a ideii că nu se pot ridica la nivelul lor, nici nu le bagă în seamă laughing

| RAY explică (pentru anamariarot):

Sa stii ca tu esti fobia mea

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Să știi că nu mănânc oameni laughing

| Dalmore a răspuns:

Exista fobii pentru cele mai marunte chestii laughing.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Listă_de_fobii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai descris perfect. Si e urâtã fobia eu n-am fost nici respins laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Simti si o ura fata de cele care te resping?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. nu m-au respins multe.Nu am de ce sa am ura. doar par misogin.

| deadhoe a răspuns:

Iti mai plac blondele?

| RAY explică (pentru deadhoe):

Fete frumoase sunt de toate culorile