| Furnicuta000 a întrebat:

Exista la magazin sucuri fara zahar? Adica sa aiba ceva indulcitori din aia cu indice glicemic 0? Daca da, cum se numesc?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Indice glicemic 0 are doar apa, ce este insulina? sa spunem ca carbo, proteinele, grasimilie sunt benzina insulina este focul, in lipsa focului organismul nu poate sa se foloseasca, un diabetic gr1 poate consuma non stop va muri pentru ca nu are insulina,nu exista asa ceva,legumele au cel mai mic index glicemic si grasimile,proteinele
sucurile,dulciurile, produsele fainoase, painea, cartofi, orezul, pizza, fast food evitale

| Furnicuta000 explică (pentru RAY):

Green sugar are 0 indice glicemic, cred ca mai exista ceva asemanator cu care se indulcesc sucurile, nu cred ca folosesc green sugar ca asta e scump.
Si nu am inteles nimic din ce ai scris acolo