| KindKid17 a întrebat:

Exista medicamente care te fac sa fii mai deschis cu ceilalti? Sa scapi de timiditatea asta, si sa fii relaxat in orice situatie?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Hmm, teoretic ai putea incerca sa consumi putin alcool, sa prinzi curaj, acum desigur cu limita, sa nu intrii in problema.
Practic imi vor sterge adminii raspunsul laughing
Si desigur mai e si autocunoasterea, intelegerea de sine, cum vrei sa-i spui. In care analizezi efectele pozitive si negative si vei ajunge la o concluzie, care e posibil sa te ajute.
Aici ma refer mai mult la ideea ca, in viata, totul e trecator, mai devreme sau mai tarziu mori, deci ar trebui sa incerci sa te bucuri cat mai mult de viata si sa nu-ti faci diferite temeri stupide.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicamente, in sensul propriu, nu cred ca exista, insa sunt alte medicamente pe care le poti incerca si care nici nu costa bani.

| KindKid17 explică (pentru anonim_4396):

Ok, care ar fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KindKid17):

Sa citesti carti de vindecare, autocunoastere, sa iti intelegi comportamentul, sa te accepti pe tine. Sa meditezi, sa asculti muzica linistitoare. Intr-un fel, sa adaugi aceste obiceiuri in rutina ta, iar pe parcurs vei vedea diferenta. In plus, te simti stresat si nu esti in largul tau, deoarece iti e teama, trebuie sa scapi de aceasta teama. Chiar daca te faci de ras sau opiniile tale nu coincid cu ale celorlalti, nu trebuie sa te afecteze.

| KindKid17 explică (pentru anonim_4396):

Pai teama asta care n-ar trebui sa existe este problema mea... Trebuie sa scap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicament pentru suflet sau ce o fi, marijuanna, cel puțin așa consider eu angel, e mai greu de obținut în România dacă nu cunoști oameni care consumă
Nu știu de medicamente, dar nu am o părere bună despre ele.

| FoundYouLover a răspuns:

Medicamentele nu te ajuta sa scapi de asta. Cea mai eficienta solutie ar fi sa te duci la un psiholog si sa vorbesti acolo deschis despre asta. Poti sa vorbesti cu parintii tai ca sa-ti plateasca sedintele la psiholog.

| KindKid17 explică (pentru FoundYouLover):

Nu vreau sa bag părinții in asta. Crede-ma ca va iesi mai rau decat e.