| RAY a întrebat:

Exista o lupta între natura umana vs standardele moralității societății, cum le împăcam, sa ne prefacem ca nu suntem asa?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu le putem înpăca. Viața societății e mai importantă ca natura ta umană.

| Mosotti a răspuns:

Pai mai putin le putem impaca! Cam invinge natura umana. Omu e poligam, si societatea cam impune monogamia, si vezi ce usor se duce un partener la altcineva la o adica.
Asta e doar un exemplu.

| Wr3nch a răspuns:

Pai nu trebuie sa stie societatea ce faci tu. Fake it till you make it.