| chiftelutacrocanta a întrebat:

Exista oare un inceput si un sfarsit pentru toate lucrurile sau inceputul si sfarsitul sunt doar niste iluzii?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

SUNT iluzii. Ca *e mai multe.

| T0T a răspuns:

Există început. De exemplu îți dau una în cap, va fi începutul unei dureri de cap dar poate și de o conștientizare a realității în care te afli. M-ați înnebunit cu întrebările astea iluzorice.

| justanotheruser99 a răspuns:

Prima varianta e mai plauzibila, dar si corecta, din punct de vedere gramatical. Si apropo, inceputul si sfarsitul NU e doar niste iluzii. Cand primesti un inceput de DOOM, dar si un sfarsit, in cap, ai iluzia ca stii gramatica, insa te inseli. Tot langa granita cu Ungaria locuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin ele.

| Glasshead a răspuns:

Salut,imi plac foarte mult intrebarile tale, si sunt fascinat de imagiinatia ta. Din punct de vedere logic toate lucrurile au un inceput, dar dupa ce am citit un articol despre fizica cuantica, orizonturile mi s-au schimbat. Se poate spune ca lumea ar fi o iluzie, si depinde cum privim lucrurile. Mai pe scurt, lumea e influentata de modul cum privim lucrurile. E foarte interesant, si sper ca vei lectura site-ul pe care ti-l voi da la sfarsit. In opinia mea eu cred ca viata, iluzie sau nu, trebuie traita in fiecare secunda. Uite link-ul promis : http://www.descopera.ro/......uram-video