supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Există persoane pe aici care erau foarte vorbărețe când erau mici și cei din jur le spuneau mereu să tacă?
Vreau să știu dacă v-a afectat chestia asta în timp și dacă da, în ce fel?

16 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, la școală când dădeam răspunsuri greșite. Mi se zicea sa tac dar indirect, prin saretele colegilor mei. happy și uneori și a profesorului.
Asa ca mi s-a întipărit în cap,, ba. Mai bine taci ca te faci de "

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,niciodata.Eram eu tacuta de felul meu ca stiam sa ma uit cu orele la cartile de povesti colorate si albume cu flori si animale sau coloram carti de colorat si fiind si singura fara frati si surori eram pierduta in lumea mea inchipuita de povesti.La scoala eram la fel tacuta si foarte atenta imi placea foarte mult cum explica doamna invatatoare si apoi profesorii am avut invatatoare si profesori ce iti captau atentia.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Iar pe cand am invatat sa citesc deja la sfarsitul clasei unu citeam bine chiar daca incet, incepeam sa citesc carti de povesti iar pe urma tot ceea ce a aparut in biblioteaca pentru toti copiii iar cand am crescut mai mare romane.Asa ca nu se prea auzea glasul meu ca mereu imi cautam un refugiu in lumea cartilor.

| RoCkKiD a răspuns:

Inca sunt. Exista joburi unde treaba asta e un avantaj. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când eram mică,cam până prin clasa I eram genul de copil care după ce îi spuneai de mai multe ori să facă ceva,refuzând de fiecare dată de ruşine,se apuca să facă acel lucru şi nu-l mai puteai opri.Ţin minte că o dată o prietenă de-a mamei tot insista să cânt ceva,dar eu nu voiam pentru că-mi era ruşine.În cele din urmă am cedat şi apoi când a vrut să mă opresc, n-am mai vrut eu. laughing
Mi se spunea de multe ori să tac, iar prin clasa I, după ce am mai crescut şi eu, am început să tac......chiar prea mult, iar ceilalţi au început apoi să comenteze că de ce sunt aşa tăcută. straight face
Am avut şi la şcoală probleme din cauza asta.
Aşa am fost cam până prin clasa a V-a când am început încet încet să mă schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mai vorbit nimic cu nimeni.
In familie eram deschisa, mi se spuneau lucruri urate. Intre straini mi se spunea "muta". Apoi am crescut si m-am distantat.
Conteaza cat de importanta este persoana care spune.

| Bruno92 a răspuns:

Ai rămas cu traume?:*

| supadeceapa explică (pentru Bruno92):

Nu eu laughing. Suspectez pe cineva.

| Bruno92 a răspuns (pentru supadeceapa):

La mine e invers, de când mă știu sunt pe silent și brusc am devenit mai vorbăreț mai dezghețat.da poate afecta persoana in cauza un astfel de "tratament "
Împărțim ceapa mi foame puțin happy

| Bruno92 a răspuns (pentru supadeceapa):

La mine e invers, de când mă știu sunt pe silent și brusc am devenit mai vorbăreț mai dezghețat.da poate afecta persoana in cauza un astfel de "tratament "
Împărțim ceapa? mi foame puțin happy

| Bruno92 a răspuns (pentru supadeceapa):

Scz s-a trimis de 2 ori mesajul my bad

| supadeceapa explică (pentru Bruno92):

Împărțim love struck. Îți plac inelele de ceapă?

| Bruno92 a răspuns (pentru supadeceapa):

Da când îmi comand mâncare îmi comand și inele de ceapa laughing nu am crezut că îmi va plăcea atât de mult cu ketchup sunt very taste happy de fapt nu incerc sa te aburesc nu sunt genul eu mănânc de când eram mic ceapa laughing și acum câteodată nu mănânc mâncare fara ceapa, în ultima vreme mănânc ceapă roșie mi se pare mai gustoasa acea alba e puțin cam iute.
Sunt sigur că și altceva mi-ar placea cred că ai niste ochi superbi cred că sunt de culoare verzi nu s sigur și mari :* laughing

| supadeceapa explică (pentru Bruno92):

Mari da laughing)).

| Bruno92 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mereu am fost calificat am intuiție buna supico :*

| Felissa13Eden a răspuns:

Da, moara stricata mi se zicea.
M-a afectat foarte mult, am ajuns sa ma inchid in mine enorm prin adolescenta, nu mai raspundeam nici daca eram intrebata.Mi se parea ca faceam ceva gresit atunci cand vorbeam.