| AcelCinevaa a întrebat:

Exista un înlocuitor al cafelei? Mie îmi face rău cafeaua, fie ea și decofeinizata iar uneori am nevoie de un "booster" de energie.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Energizant sau vitamine.

| Celcestietot a răspuns:

Bagă un Mountain Dew.

| gemeni6226 a răspuns:

Pai exista tablete de cofeina la farmacie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Inka e cel mai bun inlocuitor. Are gust de cafea dar e de fapt un extract din cereale si e foarte sanatoasa.
Totusi nu inteleg de ce ti-ar face rau cafeaua fara cofeina, nu ar avea de ce, poate e doar in subconstientul tau

| AcelCinevaa explică (pentru Furnicuta000):

Îmi da palpitații și sunt foarte agitat. Bine de știut, ma voi interesa. Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti face rau cafea ar fi bine sa nu mai iei cofeina. Coca cola este un inlocuitor, mie imi face tensiune cola sau cafeaua. Niciodata nu am baut cafea decat am gustat de vreo doua ori si era sa vars. Nu imi place cafeaua din fire. In schimb am baut mult coca cola si am ajuns sa-mi creasca tensiunea. M-am lasat complet de cola sau pepsi, sanatatea este principala si nu placerile. Daca cafeaua iti face rau de ce nu te lasi? La fel este si cu tigarile, daca vezi ca te apropie mai mult de groapa de ce sa ne grabim si sa tot consumam? Lasa cafeaua, tigari (daca fumezi), alcool, imi vei multumi mai tarziu pentru ca sanatatea nu o mai repari asa usor odata ce ai consumat toate prostiile, pentru ca asta sunt bauturile in general, niste prostii de care ne lasam foarte greu decat atunci cand medicul ne spune ca vom avea o problema daca mai continuam in ritmul asta.

| AcelCinevaa explică (pentru anonim_4396):

Dar nu beau cafea deloc. Doar am nevoie de ceva care sa îmi taie din somn și sa îmi dea energie.

| Andrei200202 a răspuns:

Fructe.

| Nume6 a răspuns:

Ai dependenta de cafea, se trateaza cu multa vointa, un inlocuitor nu ai de unde ca toate inlocuitoarele cafelei au tot cafea in ele.