| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo cale sa blochez o tara pe Instagram/TikTok/Youtube?

De exemplu Pakistan.

4 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Pe Youtube la setări generale există Location și de aici selectezi țara și așa recomandările îți vor fi sugerate în funcție de țara selectată.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Si daca postez eu in video, in ce tara este aratat?

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

In Romania sau un tara pe care o selectez din setari?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranță va apărea pe locația România, fiindcă locația e strâns legată de contul google, iar alții să îl vadă sau nu depinde de setările locației alese de ei. Uite încearcă pe Youtube să schimbi locația din România în oricare altă țară disponibilă și ai să vezi că în meniul "acasă" și în "explorează" o să-ți afișeze și recomande doar clipuri din țara aleasă și unele videoclipuri salvate de tine în bibliotecă.