| Adry05 a întrebat:

Experiențe amuzante/ciudate pe care le-ați avut la interviuri pentru un job? Fie greșeli ale voastre, fie greșeli sau ciudățenii ale persoanei care v-a luat interviul. big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O da! Am fost la un interviu în gara de nord pentru un post de call center și tipul care ne făcea prezentarea, un domn chel cu barba si foarte paros pe mâini, în loc să discute mai mult despre tema trainingului el ne povestea despre viața personală și la un moment dat a început să povestească cum a căzut el in cap cu trotineta fiind cu fiul lui la plimbare, apoi despre un prieten de-al lui care a mers să se epileze si cică nu i-au dat chiloți jos si doamna de acolo era nevoită sa-i țină penisul in timp ce il epila. Erau si fete prezente acolo carora li se părea amuzant, iar el sa dădea mare macho povestind apoi subtil ca vai ce casa, masina si avere are el. Dacă aș putea mi-aș sterge din memorie amintirile acestea laughing

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Doamne, nu-mi vine să cred laughing))) ce specimene

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeam despre tiganìì din ro - haosul si prostiile care le fac ma intreba dc reactioneaza asa si nu sant civilizati. Am zis ca asa e natura lor animalica dar cu iesitul din ue ii deporteaza la cea mai mica abatere

| TheWznd a răspuns (pentru mgtow):

Nu stii sa scrii, da' te legi de tigani. Serios, despre asta se vorbeste la interview la job? Te-au angajat cu asa discurs narativ total irelevant pentru orice job din lumea asta, in afara de cel de asistent social?

| mgtow a răspuns (pentru TheWznd):

Lasi de dorit... gasesteti ocupatie

| siriusblack98 a răspuns:

Nu neaparat amuzante dar poate nesimtite si nepotrivite in cazul meu. La un interviu sustinut cu o femeie pentru postul de coordonator de transport am primit un test de limba engleza de clasa a 12-a. Femeia fusese profesoara de limba engleza pana sa ajunga naiba stie cum manager de transport. Am intrat pe usa, am salutat, nici nu mi-a raspuns la buna ziua, mi-a zis sa ma asez pe un scaun si mi-a pus testul si un pix in fata fara sa zica nimic altceva. La un alt interviu pentru un post de customer support international, femeia (ca numai cu astea am eu experiente de genul) a sunat pe telefonul fix intern la departamenul de recrutari si a chemat in birou doua fete care au discutat cu mine telefonic anterior si mi-ai stabilit interviul doar ca sa le certe, sa le batjocoreasca si sa le ameninte ca le da afara pentru ca nu au respectat procedura de ''speech''. Mai pe scurt mie cele 2 fete nu imi dadusera nici un detaliu despre program si proiectul pe care voi lucra. Dupa ce am vazut cum isi trateaza angajatii, i-am multumit pentru timpul acordat si am plecat imediat. La un alt interviu tot pe un post de coordonator de transport am fost chemat la sediu, am ajuns acolo doar ca sa vad ca era o casa amarata inchiriata si plina curtea de gunoaie iar fata cu care am sustinut interviul mi-a zis numai rele despre firma respectiva care avea sediul in Brasov si se extinsese si aici. A fost o experienta pur si simplu oribila.