| anonim_4396 a întrebat:

Fani Neji? Ce parere aveti despre el? Trebuia sa moara? Sincera sa fiu,parerea mea este ca nu trebuia sa moara, daca ar fi supravietuit celui de-al 4-lea Mare Razboi Ninja ar fi ajuns un om mare si ar fi fost impreuna cu Tenten.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Aproape am plans cand a murit sad *asta in cazul in care la inceput as fi vrut sa moara - cand s-a batut cu Naruto*

A fost trist rau. Toata viata sa a stat in umbra Hinatei si a murit tot din cauza asta *asemenea tatalui sau*.

Naruto oricum este plin de sentimente.
Itachi, Kakashi, Naruto, Sasuke, Obito, Kakashi *stiu ca am spus Kakashi de 2 ori dar tipul asta e cel mai trist din tot anime-ul* si multi altii...

A avut un scop clar. Daca nu murea el atunci mureau altii.

4 răspunsuri:
| MiriMendes a răspuns:

Da, a fost aiurea ca l-au scos...

| MariMaria14 a răspuns (pentru MiriMendes):

Mda. :'(

| zurick a răspuns:

Nu sunt la zi, însă acum că aud asta îmi pare tare rău.Neji şi cu Shikamaru sunt personajele mele preferate.

| MariMaria14 a răspuns (pentru RainmakerX):

Neji nu a trait toata viata in umbra Hinatei, ci a fost in umbra ei doar cand au fost mici.El nu a murit "tot din cauza asta,,, el a murit deoarece a dorit sa isi protejeze prietenii(Naruto) si pe verisoara sa pe care o iubea foarte mult, deoarece ei doi aveau sa ajute la terminarea razboiului.El s-a considerat mai mult "un pion de sacrificiu,,.