| AnonimMareMareMare a întrebat:

Faza cu Anand Abgiyah, cu prezisul cu exactitate coronavirusul inca din Aprilie 2019, o fi reala? Sau vreo smecherie la mijloc? Daca e, cica intre decembrie 2020 si martie 2021, se intampla alta nenorocire :/ Dar ma gandesc, cum poate un copil sa ghiceasca?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă tu nu poți să concepi așa ceva ca fiind posibil, nu crezi în realitatea fenomenului. Dar un om mare cum poate să ghicească, în acest caz, mai exact să prevadă un eveniment. Dar dacă ar fi mare, adică nu ar mai fi copil, ai crede că poate?
Care este diferența între un copil și un om mare referitor la această posibilitate, de a a face o prognoză? Când încetează un copil să mai fie copil și când și cum devine om mare, capabil de a face prognoze?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde ai această informație, te rog, indică sursa.

| AnonimMareMareMare explică (pentru sadrian46):

Stiri pe anumite site-uri și Youtube. Cauta numele indicat mai sus si vei vedea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai întâi ai greșit numele. Se numește Anand Abhigya.
Pe contul lui de Facebook mă ia cu hindi și zice că ce frumoasă e limba lui. Mie îmi sună țigănește și asta mă dezgustă. Așa că de acolo nu am reușit să aflu nimic, voi lua informații la mâna a doua, ceea de face ca ele să fie nesigure.
Dar până să aprofundez adânc tema, am găsit acest articol online care îl demistifică pe țigănuș, pe care ți-l recomand cu căldură, ca să îți mai desțelenești mintea.
https://ici.radio-canada.ca/......via-browne