| Furnicuta000 a întrebat:

Faza penibila de azi. Am fost la KFC Unirii (Bucuresti). Eu mananc din an in Paste la KFC, Mc etc dar azi imi era pofta. Am intrat si m-am pus la coada (foarte lunga), cand am ajuns mai in fata o aud pe vanzatoare/casiera sau cum se numeste strigand 330, 331, 332 etc si eu ma uit mirata. M-am uitat in jur, nu era niciun aparat din ala, dar toata lumea avea bonuri in mana. Apoi am vazut si niste priviri atintite asupra mea si am plecat. De unde naiba iei bonurile alea? Am mai vazut aparate pentru comenzi pe la Mc dar daca nu are aparat la KFC mi se pare total inutil sa iei bonul (habar n-am de unde) si apoi sa astepti sa te strige aia, pana la urma tot timpul ala e. M-am mai facut si de ras...

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Macar asa nu se mai baga nimeni in fata. De cate ori se intampla sa se bage cineva in fata pe motiv ca "nu stia unde e coada".
Oricum, astfel de schimbari ar trebui bine semnalizate. De cate ori stau si eu pe la cozi, iar aparatul cu bilete e mic intr-un colt pe undeva.

| Furnicuta000 explică (pentru AC4S4):

Eu chiar m-am uitat peste tot si nu era niciun aparat. Probabil ca se dadeau la casa, dar nici asta nu am vazut.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Trebuia sa intrebi de unde se iau bonuri
poate se iau de la usa sau ceva asemanator
sau poate era un grup de grasi in fata aparatului si de asta nu se vedea big grin

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Poate cineva care frecventeaza Mc de la Unirii ne spune laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

A, da, corect
eu nu am mai calcat in KFC-ul ala de ceva ani buni big grin

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

De ce am scris Mc cand era vorba de KFC? laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Acum merg sa imi fac cafea, nu vreau sa patesc la fel rolling on the floor

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deh, "progresul"...

| Drimmero a răspuns:

La fast food-uri au bagat si porcaria asta unde mai intai comanzi la o caserie, iti da acel bon in care ai comanda dar si numarul comenzii pe ea( adica numarul tau),, te uiti pe aparat sa vezi ce numere urmeaza si trebuie sa-l vezi si pe al tau, te duci la 'tejghea' si iti ridici comanda pentru ca ti se va pune acolo, tu doar trebuie sa fii atenta sa vezi ce comenzi urmeaza, inainte comandai si primeai aproape pe loc fara bonurile astea.

Nu ai stiut, nu e de condamnat, mai ales ca mananci rar de acolo, trebuia sa te orientezi dupa caseria aia, multi sunt indusi in eroare din cauza asta.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Pai acolo la Unirii jur ca nu am vazut aparat si daca exista nu vad de ce l-ar tine ascuns. La Mc am vazut ca au bagat aparate ca am mai fost de cateva ori dar la KFC nu m-as fi gandit si de asta m-am dus direct la casa. Mai ca ii vedeam pe aia zambind si uitandu-se la mine ca am plecat de la rand si ma uitam dupa aparat, a fost asa penibil...

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Acum am citit mai bine, ai zis ca se face comanda la o casierie, deci probabil asa a fost.

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

N-ai mai fost de mult si se poate intelege stangacia situatiei, am patit si eu o faza d-asta,, nu mai mancasem de luni bune de la fast-food, m-am dus la casieria aia, am vazut ca sunt lucrurile schimbate, am comandat, mi-a dat bonul si mi-a zis persoana aia ce numar sunt dar nu am auzit prea bine, am stat 1 minut la rand si ma uitam pe bon dar nu vedeam deloc numarul meu, tot intorceam bonul de cateva ori si nimic, m-am dus la casierie si am intrebat ce numar sunt ca nu il vad si mi-a zis, mi-a aratat unde sa ma uit, numarul era sub ochii mei doar ca scrisul era cu 'purici' si se vedea mare, eu m-am uitat in directia aia dar nu imi sarise in ochi, am fost prea chior la faza aia, radeam in sinea mea asa de tare pentru faza asta.

| Iote a răspuns:

Uita ca nici eu nu stiu. Nu mananc la ei. Dar de ce nu i-ai intrebat pe ceilalti? Nu e o rusine.
Acum stau si ma gandesc ca poate facusera comanda si atunci au primit un bon. Cand comanda a fost gata, i-a strigat. Ca fiind asa multi, nu-i poate tine minte pe toti ca sa-i cheme. Ceilalti poate credeau ca tu ai vreo unul din acele numere.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ciudat
noua tehnologie