| anonim_4396 a întrebat:

Femeile rezistă 34 de minute pe tocuri asa am citit un articol, este adevarat? Voi fetelor cîte minute, ore rezistati pe tocuri? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Elena_1976 a răspuns:

Depinde de fiecare imparte. Eu una pot sta ore intregi cand e vorba de vreo ocazie

15 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Înainte de fractura de maleolă purtam și tocuri de 8 ori 10 cm și rezistam cât era nevoie-8-12 h. Chestia asta cu 34 minute e valabilă în cazul pantofilor noi cu toc. Când vine vorba de încălțăminte nouă, nici cea fără toc nu e comodă la prima purtare.
http://clicksanatate.ro/redirect/a18856556

| Eireann a răspuns:

Una sunt tocurile de 5 cm, alta cele de 10 cm. La fel unui pantofi sunt mai comozi, altii nu. Si depinde ce faci: mergi, alergi, stai jos, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ar face un articol pe tema asta si cat de penibil e sa fie interesat cineva de asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu cine a scris articolul dar se înșală amarnic rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce stii tu vorbesti prostii taci odată

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de lungimea tocului

| August99 a răspuns:

Dar oare baietii care poarta tocuri cat rezista?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu prea port tocuri, nu-s obisnuita, asadar, mai mult de 5 minute nu rezist. laughing

| anonim_4396 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nici el

| GirlOnline81 a răspuns:

Stau mai mult asezata, dar rezist o zi intreaga.

| Alexxiax98 a răspuns:

Nu stiu cum s-a facut studiul ala. Eu cel putin pot mult mai mult, fara probleme.

| Arakiss a răspuns:

Si dupa 34 de minute ce se intampla? se intind pe jos? sau merg mai departe desculte?

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, da, depinde de fiecare, eu personal pot sa stau pe tocuri oricat este necesar.

| Boxter a răspuns:

Eu am ținut cel mult 5 ore, mai mult nu pot, ma dor picioarele foarte tare.

| Popescu_Elena_1976 a răspuns:

? depinde ce fac cat stau pe tocuri happy. rezist mult