cami
| cami a întrebat:

Fetele scunde sunt invidioase pe cele inalte?

24 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu cred ca e invidie, doar ca unele si-ar dorii sa fie si ele inalte.Eu de exemplu, am 1, 63 si ma cred prea inalta uneoristraight face. Se intampla asta pentru ca sunt multe fete scunde, sau chiar la 1, 63 esti prea inalta?thinking

| Ebsghjs a răspuns (pentru Silvia):

1.63 prea inalta? DAFUQ

| Andreea_Deya_2000_3w8v a răspuns (pentru Silvia):

Lol! la 1 63 ești minion?

nony
| nony a răspuns:

Mie-mi plac fetele scunde. Le iei in pat, le poti ascunde usor cand te prind parintii, adica le poti face ghem si le bagi in buzunar sau sub tine rolling on the floor

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

N-ar trebui! Desi cele mignone sunt mai apetisante! Am vazut recent una cat mine (1, 87) si mi s-a facut pielea de gaina! Brrr... De aia astea mici is mai dulcici... Oricum, la urma urmei e chestie de gust, (sau lipsa lui!) acomodare, intelegere, sau cine stie ce altceva!

| Elly4all a răspuns:

Eu sunt o persoana scunda si uneori imi doresc din tot sufletul sa ma mai inalt, dar stiind ca asta nu se va intampla din cauza ADN-ului meu si din cauza ca nu pot practica nici un sport care sa ma ajute sa ma mai inalt, eu zic ca degeaba imi mai fac griji. Daca esti mai scunda concentreazate pe faptul ca poti sa fi cat de scunda posibil, dar daca ai un corp frumos si o inima mare esti mult mai norocoasa decat tipele inaltehappy, in fond esentele tari se pastreaza in sticlute mici.

| daniDeeDee a răspuns:

Maybe...

| Aurelia a răspuns:

Eu, cel putin, nu sunt invidioasa pe fetele inalte. Ca mi-as dori sa fiu mai inalta, asta-i altceva, dar nu este nicidecum invidie fata de ele. Fiecare este cum este, nu are vreo vina de inaltimea sa, vina o au cei care ii critica pe altii dupa inaltime.

| Andreea_8014 a răspuns:

Oh.
Eu am 1, 42
Si sunt mandra
Nu as vrea sa fiu inalta.laughing
tongue
Deci.nu cred ca sunt invidioase.

| leeya a răspuns (pentru Andreea_8014):

La cati ani? Eu am 1, 65 la 12 ani.

| pepe a răspuns:

Nu cred că ar avea de ce.
Sunt avantaje şi dezavantaje.
Uneori este mai bine să fie mai scundă, alteori mai înaltă. Fiecare are înălţimea pe care a primit-o şi pe care o merită.

| Chocolate a răspuns:

Sunt cam invidioase, desi nu vor sa arate jignindu-le pe cele inalte. Cele mici isi doresc sa fie inalte pentru ca toti considera ca fetele mai inalte sunt mai suple, mai zvelte si mai puternice. Cele mici incearca sa para mai tsri si mai cool incercandu-se sa se apere cu o gura mare, amenintari si figuri, dar numa ciocul e de ele pentru.ca le tremura pantalonii pe langa cele inalte.

| noname_1116 a răspuns:

In nici un caz... nu vad de ce ar fi o problema in asta nu trebuie nici sa fi prea inalt nici prea scund e chiar ciudat sa vad niste fete de 13 ani inalta de 1, 70-1, 75 laughing

| 10011993 a răspuns:

Din punctul meu de vedere fetele scunde sunt destul de frumoase, dar nici cele inalte nu's m prejos... din punctul meu de vedere cele m iportante st formele, nici de cum inaltimea.Eu am 1, 64 cateodata m consider inalta, cateodata scunda, dar tot c pot s v spun este ca am ajuns l concluzia ca nu's nici pitik, nici inalta. Dar s fiu sincera nu le invidiez pe fetele mai inalte ca mine.Fiecare e frumos in felul sau si adevarata frumusete nu sta in inaltie ci in dimensiuni(eu am 85-60-90), forma fetei, culoarea okilor, dantura si nu-n ultimul rand in caracter...asa ca fetelor terminati cu acest gen d complexewinking

| alexandra15 a răspuns:

Da in mare parte pentru ca sa spunem ca inaltimea conteaza de cele mai multe ori.Cateodata chiar si eu ma simt mica pe langa alte fete dar consider ca sunt destul de inalta pntru varsta mea...am 1. 72 la varsta de 15 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt invidioase pentru ca fetele inalte nu trebuie sa-si faca tiv la pantaloni. Nu vad alt motiv si nu merita sa incerci sa cauti altul. Pe cinste!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele usoare sint invidioase pe cele mult mai usoare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1. 75, sunt inalta... dar niciodata nu am putut pricepe care e faza cu fetele scunde si fetele inalte happy Tot fete sunt si tot aceleasi, nu conteaza inaltimea tata timp cat fata este draguta frumoasa inteligenta, cum vrei sa o iei. Dupa mine complexele legate de inaltime sunt niste prostii. Tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as crede. Fiecare isi gaseste perechea potrivita, functie de gustul fiecaruia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia cu inaltimea este o problema pentru fetele scunde.Nu ca ar fi invidioase sau altceva; eu nu-s invidioasa pentru ca sunt scunda(am 13 ani si am 1. 58 cm, iar toate colegele mele trec de 1. 65 cm)insa de obikei (puteti spune ce vretiwinking )dar fetele mai mici, mai scunde sunt adesea respinse de baieti din respectivul motiv; pana acum majoritatea baietilor m-au respins; toti mi-au spus ca-s frumoasa dar ca sunt prea mica pentru ei.Credeti-ma uneori este un dezavantaj foarte marelaughing. Eu la scoala mea pot face parte din copii de clasa a4-a.Desi si ei ma cam intrec la inaltime...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cele plate sunt invidioase pe cele cu forme?
haha cred ca da. v'am facut'o rolling on the floor

| leeya a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una urasc fetele cu forme!

| raishka a răspuns:

Eu zic ca da. Dau exemplul cu kg in plus: la o fata scunda se vede daca pune si 1 kg in plus, la cele inalte pot pune si 2, tot nu se observa asa de tare big grin Stiu din experientawinking

| cocojambo_4592 a răspuns:

Acum depinde si cum arata. din ce am observat la prietenele mele este exact invers. alea mici parca radiaza si se simt bine in pielea lor, in schimb alea inalte ba stau gheboase, si sunt asa... fara chef de viata.

eu nu am generalizat mai sus, doar mi-am dat cu parerea din ce am vazut in cercul meu de prieteni/e.