| gfdgdscasdada a întrebat:

Fetelor, cum ați vedea voi viața alături de un bărbat tânăr, făcând 3 copii cu el și conviețuind împreună într-o cabană undeva la munte într-un cătun mic și izolat, departe de oraș, gălăgie, oameni etc? Adică el să lucreze iar voi să stați numai în casă, să aveți grijă de copiii voștri, să vă ocupați de treburile gospodărești, agricultură, animale șamd. iar el să aducă bani în casă. Vi s-ar părea frumos, interesant un astfel de stil de viață? Credeți că asta ar însemna o relație de dragoste adevărată și perfectă în viziunea voastră?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că totuși am depășit era în care femeia era menajera bărbatului și nu avea altceva de făcut în viața.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Degeaba întrebi la modul teoretic, pentru că ele aleg mai mult sufletește, la fața locului.
Dacă hormonii, o fac să se țină de tine, o fac și în mijlocul pădurii, cel puțin pentru o perioadă.
Dar nimeni nu cred că poate fi cu adevărat fericit, dependent de altcineva, în pustietate.
Orice femeie ai avea, chiar și modestă, după 2-3 ani lipsiți de concedii și socializare, va fi profund dezamăgită.
Nu e sănătos (psihic) nici pentru copii să îi crești așa.
Iar după moartea ta, cum crezi că se va descurca familia, neintegrată social și fără venituri?
Că bărbații mor repede, dpdv statistic.

| Freya1 a răspuns:

As vrea sa am o cabana la munte unde sa imi petrec timp cu soțul (weekend)și cu unu, maaaxim doi copii.Dar nu sa stau în permanenta.
Am experimentat asta în viata (fara copii cei drept) și nu mai vreau.Sunt sătulă de făcut mâncare, curățenie și uitat pe geam sa vad când vine printul după ce el sa plimbat prin toate satele, orașele cu munca sau mai știu eu ce și eu am stat ca proasta și m-am uitat la un copac toată ziua.

As alege sa am o casa în oraș sau in afara lui cu o priveliște ok și înconjurată de natura.Dar sa pot avea un loc de munca dacă îmi doresc, sa pot duce copii intr-un parc și în civilizație ca să nu ii fac anxioși, sa pot sa trag o fuga pana la magazin.
Nu sunt adepta orașelor și a aglomerației ca sunt anxioasa, dar nici nu mai vreau sa ma scoată partenerul ca pe câine pana la magazin și înapoi sau pana la ai mei intr-un weekend și după înapoi în cușcă ca e aiurea deși am crezut ca mama cât romantism.

| TheGentleman a răspuns:

Există un număr considerabil de oameni care adoră acest stil de viață, vezi de exemplu Mountain Men, Alaska: The Last Frontier, Gold Rush etc

| AdioTPU a răspuns:

Dacă ar fi sa aleg aș alege să trăiesc într-o cabană izolata la munte dar singura, necăsătorită și fără 3 copii.

| EcceHomo a răspuns:

Da, asta e dragoste adevărată. E biserică prin zonă? big grin

| 199onur7 a răspuns:

Ce viata este aia frate? Pai tu toata viata o sa trăiești printe munți pai frate femeia aia este robot toata ziua copii si facut mâncare si un casa pai cine acceptă asa viață bolnavă nicio femeie sau fata sănătoasă nu ar accepta sa fie la cratiță toata ziua buna ziua si numai crescut copii si in casa ce viața este ai? Aia este tortură pai intre munți pe cine dracu vezi? Ce vezi? Ce auzi? Ce viata este aia? Cum sa sa stea femeia aia numai in casa ce este ia robot esti dus rau de tot aia nu este viata normala nici nu se poate numi viata normală nici vorbă de asa ceva

Sunt onur -_- nu fata.

| 199onur7 a răspuns:

Mai ieșiți afara la un film la un suc la cina împreună la o plimbarea in parc sau in oraș la o cafea la un suc ceva ce dracu sa caute femei aia frate intre munți? Si numai in casa wtf bro trebuie sa fi bolnavă serios sa accepti asa viață aia nu este viata in primul rand

Sunt onur -_-

| 199onur7 a răspuns:

Pai si daca femeia aia a crescut toata viata ei in oras printe oamenii si civilizație si are loc de muncă tu ce faci? O iei si o duci între munți? laughing))) o duci la pușcărie frate din start nimnei nicio femeie fata sănătosă si normală nu vad cum ar putea accepta sa trăiesca printre munți intr-o cabana adica pușcărie toata ziua im casa -_- Doamne ferește sechestru pe viață aia nu este viata normală si sănătoasă.

| 199onur7 a răspuns:

Sunt onur -_-

Nu fata.

| AndreeaWTS a răspuns:

Nu. Întoarcerea la secolul 18 nu poate fi nici frumoasă nici interesantă.
Iar asta nu înseamnă viață alături de un bărbat, ci înseamnă că te transformi în anexa bărbatului, cum bine mai zicea cineva aici pe site. O anexă care are singurul rol să-i satisfacă lui necesitățile.
Și 3 copii? Ești pocăit, adventist, martor a lui Iehova sau amish? laughing

| dolceromania a răspuns:

Da foarte frumos!

| Allhambra a răspuns:

E ca un scenariu horror dintr-un film cu amish cum a zis și Andreea mai sus. rolling on the floor
Baftă să-ți găsești ce visezi.

| gfdgdscasdada explică (pentru Allhambra):

Păi și ce e așa de rău cu Amishii aceia pe care voi, ăștia moderni îi priviți cu atât dispreț și ostolitate?
Oamenii aceia sunt oameni adevărați, oameni care duc o viață foarte frumoasă și liniștită, fără stres și taxe și impozite de plătit, după propriile lor reguli, iar din acest motiv eu am un respect deosebit pentru ei. În comunitatea lor toți se îmbracă la fel, fără haine de firmă sau telefoane și internet. Ei nu duc grija zilei de mâine, ei trăiesc simplu și natural, în armonie cu natura, mănâncă doar bio și trăiesc o sută de ani fără nici un stres pentru că nu au motive să fie stresați. De ce nu vrei să experimentezi viața adevărată, departe de stresul cotidian și responsabilități?
Ps Urăști chiar atât de mult să speli și să gătești? laughing

| Allhambra a răspuns (pentru gfdgdscasdada):

Nu am nimic cu comunitatea amish, doar că nu-mi place stilul lor de viață și restricțiile pe care și le impun. De ce mi-ar place să trăiesc în comuna primitivă?

Dar tu urăști să speli și să gătești?
Nu vrei să stai tu acasă și să faci tot ce ai spus că vrei să facă femeia?
Uite, eu ți-aș propune un târg. Cel care câștigă cel mai bine dintre noi doi, merge la muncă și produce bani. Celălalt e casnic, stă acasă și face tot ce ai zis tu. Ce zici? Ți se pare echitabil?

| Manticora a răspuns (pentru gfdgdscasdada):

Sunt inapoiati, si oameni care duc o viata foarte frumoasa? Nu, chiar se omoara intre ei de gelozie, de aia au nevoie sa se izoleze social, sunt bolnavi mintal.

| Manticora a răspuns:

Nu sunt femeie, dar suna ORIBIL. Oamenii au nevoie de alti oameni. Si un om care te izoleaza NU are cum sa te iubeasca sau sa fie normal la cap. Aia e viata de sclava. Un barbat care te iubeste, te scoate in lume, te ajuta sa-ti traiesti viata, nu-ti toarna plozi si te fereste de ochii lumii de parca i-ar fi rusine cu tine. Suna a relatie abuziva