| JOHNtheADVISOR a întrebat:

Fetelor de ce apelați la saloanele de înfrumusețare? Nu sunteți deja frumoase? Înseamnă că vă considerați urâte. Florile le iubim exact pentru felul cum sunt ele, nu au nevoie de alte aranjamente fiecare are ceva aparte care ne atrage și ne place, așa ar trebui să fiți și voi.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Merg la saloane sa se tundă sau sa se epileaze si penseze daca nu se descurcă ele acasa sau daca considera ca e mai de calitate treaba pe care o fac specialiști.Nu este ceva anormal.
Da, nu e ok sa faci abuz de asta daca nu e nevoie si sa mergi zilnic sa dai bani pe lucuri inutile.Dar nu e neapărat rau sa scapi de o acnee daca asta iti strica încrederea de sine sau nu stiu, sa iti tunzi sau aranjezi un par.
Iti dai seama ca fiecare femeie are trăsăturile ei frumoase sau urâte dar nu poate nici sa stea cu mustata spre exemplu.

| Mădă0611 a răspuns:

Frumosul si uratul sunt constructii sociale, afaceri chiar. Daca oamenii s-ar placea cum sunt, ce ar face firmele care vand produse de "infrumusetare"? Din ce ar trai trogloditele alea care machiaza sau fac/pun unghii? Asa spui peste tot ca parul alb e urat, genele scurte sunt urate, unghiile mici si nevopsite sunt urate, adica esti urata asa cum esti, oricum ai fi, esti urata, du-te da bani sa fii "frumoasa".

| LoveSleep a răspuns:

Foarte frumos ai vorbit despre femei, bravo.
Ma simt măgulita.
Dă-mi numărul tău în privat ca să vin la tine să-ți fac un oral.
Meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au nevoie de mici retușuri din când în când. Eu una nu frecventez saloanele de înfrumusețare zi de zi, săptămână de săptămână. Doar pentru tuns de vârfuri sau pentru ocazii speciale. S-a întâmplat și pentru decolorat, doar o dată. În rest, îmi văd de alte treburi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am apelat, nu apelez și nici nu voi apela vreodată la un salon de înfrumusețare. Consider că frumusețea naturală e cea mai pură și nu are nevoie de retușări.winking

| rapandula a răspuns:

Se duc pentru a arata si mai bine si a putea avea fite pe stomacul gol in ultimul hal. Atunci doar smecherii si le mai permit pentru aventuri. Daca le iei si le pui o intrebare simpla sau le ceri o parere despre ceva tac toate de parca le-ai vorbit in chineza.

| Celestina003 a răspuns:

La salon mă duc pentru epilare și pensat și să mă vopsesc, ele o fac mai bine decât mine!

| Amali23a a răspuns:

Pentru ca ne place, cel putin eu nu folosesc machiaj deloc aproape, dar de obicei machiajul inbunatateste micile defecte si ne fac pe noi sa ne simtim mai frumoase. In cele mai multe cazuri machiajul e o arta.

Nu va flatati, nu ne machiem pentru voi ci pentru noi.