| Doarunaltutilizator a întrebat:

Fratilor de ce Youtube-ul din Romania e atat de jalnic si deloc interesant?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mie nu mi se pare așa. Sunt și unele canale care își fac treaba cum trebuie.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca nu prea e content original.
Posteaza unul ceva ce devine viral imediat e copiat si de restul.

| zurick a răspuns:

Pentru ca audienta e jalnica, ei fac doar ce se cere.

| Doarunaltutilizator explică:

Adica pe bune majoritatea youtuberilor de la noi sunt tare plictisitori nu se mai da nimic interesant.
Bine exista si exceptii de youtuberi romani sunt unii care fac o treaba chiar buna dar nu stiu ce sa zic vad mereu aceleasi lucruri pusti gameri care joaca minecraft si gta5 si cs asta fac multi youtuberi romani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si la cine te uiti.
Poate pentru ca sunt multe idei preluate din tari straine.

| WxRo a răspuns:

Youtube-ul din Romania nu este chiar jalnic daca stii la ce sa te uiti. De exemplu sunt canale destul de ok de vlogging si mai nou chiar si de calatorii.
Da, este greu sa faci content original, insa cu siguranta se poate face content atractiv.
Ti-as sugera BackPackYourLife daca-ti plac calatoriile, AdrianPOV daca-ti plac vlogurile zilnice, StandUpComedyRomania, PawPrintPair ...si mai sunt zeci de canale ok.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Gresit,să nu mai intri pe Youtube dacă nu ti place? știai că youtubul este international! Ești primul om care spune așa ceva

| Doarunaltutilizator explică (pentru Chiru_Ionut_1979):

Vorbeam aici strict de Youtube-ul din ROMANIA nu de altceva.