| Decebal a întrebat:

Fratilor, ma gandesc la Dumnezeu, ma rog uneori cand am probleme... dar nu cred in existenta Lui! Nu cred! Voi credeti in existenta Divina?

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Spui ca nu crezi, dar atunci de ce te rogi si de ce astepti ajutor de la ceva ce stii ca exista? Spune mai degraba ca te indoiesti de existenta Lui, ca in subconstient accepti ca poate exista si chiar speri sa te ajute la greu!

| Adredemesconf a răspuns:

@Mady are totala dreptate. TU existi numai pentru ca EL a vrut asta. Altfel tu nu erai aici.
O zi buna!

| ikram a răspuns:

Daca ai indoieli (sau chiar daca n-ai fi avut) ia si citeste Bibilia (cea ortodoxa nu alte prostii) si te vei lamuri intrutotul.
Nu cauta raspunsuri pe internet, ia citeste si ai sa vezi ca totul iti va fi clar, si vei crede in existenta Lui.

| midas92 a răspuns:

Frate si eu am patit-o ai ceri ajutor doar cand ai nevoie...ca sa primesti trebuie sa dai ceva in schimb prin fapte bune si cel mai bine nu astepta ajutor Divin descurcate singur ca in viata esti singur